Obří platy, zlaté padáky. To měli šéfové Obecního domu za Béma

09.08.2012 15:40 | Zprávy

Vedení pražského Obecního domu za éry primátora Pavla Béma a koalice ODS a ČSSD se mělo opravdu královsky. Neprůhledné platy, zlaté padáky nebo občerstvení za miliony - to všechno nyní poslalo památku do obrovských dluhů. O konkrétních prohřešcích informuje server Lidovky.cz.

Obří platy, zlaté padáky. To měli šéfové Obecního domu za Béma
Foto: kultura.praha-mesto.cz
Popisek: Obecní dům v Praze

V roce 2010 skončilo hospodaření Obecního domu ve ztrátě téměř 21 milionů, o rok později to bylo více než 16 milionů. I letos očekává ředitel této městské akciové společnosti Vlastimil Ježek manko zhruba čtyři miliony. Přitom ještě v roce 2006 takovému pádu nic nenasvědčovalo.

Občerstvení pro tři za třicet tisíc

„Po mém odchodu šla úroveň rychle dolů. Sváděli to na ekonomickou krizi,“ řekl serveru Lidovky.cz František Laudát, který dům řídil v letech 1996 až 2006. Podle něj bylo chybou například převedení ekonomického oddělení na externí firmu, i to, že Obecní dům začal spolupracovat s „podivnými agenturami“.

„Rezervy, které jsme vytvořili, byly vyplundrovány. Bylo jen otázkou času, kdy k tomu dojde,“ stěžuje si politik. Přestože klientů ubývalo, počet ředitelů a manažerů rostl. Například schůze dozorčí rady končily loni pravidelně s účtem 30 tisíc za občerstvení. „Při třech členech rady mi to připadá jako hodně opulentní mejdany,“ komentuje to současný šéf představenstva Ježek.

Podle něj se náklady na reprezentaci vyšplhaly až na tři miliony korun ročně. Interní audit, který si nové vedení Obecního domu vypracovalo, také odhalil, že představenstvo si nasmlouvalo velmi netransparentní mzdy. Ačkoliv navenek pobíral jeho předseda necelých 15 tisíc, měl vedle toho uzavřenu ještě další zaměstnaneckou smlouvu na 80 tisíc měsíčně. Takzvané „zlaté padáky“ byly nastaveny na 12 měsíců.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

volby

Dobrý den, zajímalo by mě, zda si jako většina politiků koalice SPOLU myslíte, že kdo vás nevolil, není demokrat a je buď proruský, nácek apod.? Nemyslíte, že je na čase skončit s těmito věčnými nálepkami a urážkami nebo naštvete ještě víc lidí a další volby prohrajete ještě víc? Ptám se vás, protož...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

7:53 Na podzim selže ofenzíva Ukrajiny. Zelenskyj padne a bude konec. Nový odhad

Začínají se objevovat indicie ohledně konce konfliktu na Ukrajině. Putin dle svých slov věří, že na …