Obrovský výsměch Rusům poté, co je včera vypráskala Kanada. Kdo jim fandil, ať nečte

18.05.2015 12:04

Analytik a politolog Jakub Janda, kterého v poslední době proslavilo jeho působení v Think-tanku Evropské hodnoty, se na Facebooku v neděli odpoledne a večer dobře bavil na adresu ruské hokejové reprezentace, kterou ve finále mistrovství světa převálcovala Kanada 6:1.

Obrovský výsměch Rusům poté, co je včera vypráskala Kanada. Kdo jim fandil, ať nečte
Foto: OV MS IIHF
Popisek: Vstupenky na Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015.

Anketa

Jakou známkou hodnotíte ministerské působení Andreje Babiše? Jako ve škole.

22%
7%
4%
4%
63%
hlasovalo: 8426 lidí

Již před večerním finálovým zápasem poznamenal, že v ruských médiích jsou teď určitě hráči Kanady prezentováni jako „změkčilí západní homosexuálové, kteří jen hrají loutku imperialistickým USA v honbě za snahou rozvrátit tradiční ruské hodnoty – vodku, mesiášského cara a sen o impériu“.

A nakonec přidal spekulaci, že Rusové možná do večerního finále pošlou „neoznačené hráče s bajonety na hokejkách“. Když trenér Znaroks poslal do zápasu běžnou sestavu, přibyly na Jandově Facebooku obavy o osud ruských hráčů: „Pokud Rusové prohrají, budou v neoznačených dresech vysazeni za polární kruh,“ tušil. K tomu přidal vysvětlení, že impérium je třeba neustále rozšiřovat a takové věci se přitom odpouštět rozhodně nemohou.

A když zápas dospěl ke konci a Kanada zvítězila, dal zástupce ředitele proevropského think-tanku průchod radosti a víře, že potupa Ruska tímto nekončí. „Doufám, že Kanada na oslavu zítra ještě přitvrdí sankce a vyšle na Ukrajinu ještě více poradců a školitelů pro ukrajinskou armádu,“ napsal.

Tím se analytik Janda vyčerpal, ovšem někteří sledovali přenos dále. Pokračování nedělního večera shrnul web Echo24.cz titulkem „Kanada převálcovala Rusko 6:1. Ostudné chování Rusů“. V článku nejprve popsal hokejové klání jako „jednoznačnou záležitost“, a poté již přešli k popisu ruské ostudy.

Celý text z Echo24.cz

Důvodem mělo být chování ruských hráčů při slavnostním ceremoniálu. Při něm ruští hokejisté odjeli z ledu bezprostředně poté, co převzali stříbrné medaile a podali si ruce s vítězi. Nečekali tak na předání poháru a hymnu vítězného týmu.

„Poměrně nevídané na této úrovni,“ komentuje Echo24.cz a přidává informaci, že hráče z ledu „odvelel“ kapitán týmu Ilja Kovalčuk. Několik hráčů na ledě zůstalo a hvězda týmu, Alexandr Ovečkin, spoluhráče na dálku gesty přemlouval, aby se vrátili, že ceremoniál ještě neskončil. Po důrazné urgenci kapitána ale opustil led i zbytek týmu a kanadská hymna se tak hrála pouze za přítomnosti vítězů.

Facebook Jakuba Jandy:

Těším se, jak nedávno ruská „média“ zpochybňovala porod Kate, tak že teď budou tvrdit, jak ti fašističtí Kanaďané byli všichni změkčilí západní homosexuálové, kteří jen hrají loutku imperialistickým USA v honbě za snahou rozvrátit tradiční ruské hodnoty vodku, mesiášského cara a sen o impériu, takže nás někdo bere vážně.

Bude potřeba nasadit neoznačené hráče s bajonety na hokejkách.

Pokud Rusové prohrají, budou v neoznačených dresech vysazeni za polární kruh.

Impérium je třeba rozšiřovat a je jedno kam, hlavně aby to vypadalo.

Doufám, že Kanada na oslavu zítra ještě přitvrdí sankce a vyšle na Ukrajinu ještě více poradců a školitelů pro ukrajinskou armádu.


 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlá krev v TOP 09? Kalousek začal vysílat. Hned po volbách, z „provozovny“

6:54 Zlá krev v TOP 09? Kalousek začal vysílat. Hned po volbách, z „provozovny“

Volby do Evropského parlamentu jsou za námi a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil je spokojen. Je spokojen…