Obviněný Chaloupka: Pevně věřím, že soud bude nezávislý a uzná mou nevinu

8. 11. 2012 18:10

Poslanec Otto Chaloupka (VV) a jeho někdejší asistent Vratislav Vařejka, kteří jsou obvinění z korupce, doufají, že v soudním procesu dokážou svoji nevinu. Řekli to dnes ČTK. Obžalobu na ně dostal minulý týden Okresní soud v Hodoníně. Proces by mohl začít ještě do konce letošního roku. Kuriózní je, že ve sporu obviňuje z korupce Chaloupka Vařejku, který naopak viní z nezákonného postupu poslance.

Obviněný Chaloupka: Pevně věřím, že soud bude nezávislý a uzná mou nevinu
Foto: hns
Popisek: Poslanec za VV Otto Chaloupka, koláž

 "Musím doufat, že soud bude nezávislý. Pevně věřím, že se před ním obhájím a že se ukáže, že můj exasistent je lhář," řekl dnes ČTK Chaloupka. Vařejka řekl, že nemůže uvěřit tomu, že i on stane před soudem; sám totiž na údajnou korupci poukázal.

Vařejka policii sdělil, že musel platit Chaloupkovi polovinu svého příjmu asistenta, tedy asi 25.000 korun měsíčně. Chaloupka je stíhán za to, že úplatky vymáhal, Vařejka za to, že je poskytoval. Tím si prý chtěl zajistit, aby mohl Chaloupkovi dělat asistenta.

Uměle vyvolaná kauza?

Chaloupka tvrdí, že Vařejkovi půjčil peníze a asistent mu dluh splácel. Vařejka na poslance podal loni v dubnu trestní oznámení. Stalo se tak poté, co jej Chaloupka propustil. V oznámení tvrdil, že mu poslanec dluží peníze, které chce zpět.

Policie pak obvinila nejen Chaloupku, jehož Poslanecká sněmovna zbavila imunity, ale také Vařejku. Chaloupka v minulosti opakovaně uvedl, že kauza je uměle vyvolaná s cílem poškodit jej i stranu Věci veřejné.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…