Obvinit Julínka by bylo absurdní, myslí si Langer

21.04.2013 19:45

Bývalý vysoce postavený úředník na Ministerstvu zdravotnictví způsobil podle podezření policie škodu téměř 800 milionů korun. Podle ČT jde přímo o exministra Tomáše Julínka. Tato verze přijde bývalému ministrovi vnitra Ivanu Langerovi absurdní.

Obvinit Julínka by bylo absurdní, myslí si Langer
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý místopředseda ODS a exministr vnitra Ivan Langer

Tehdejší ministr vnitra Ivan Langer především upozorňuje, že ještě není oficiální, zda šlo o Tomáše Julínka či jiného představitele Ministerstva zdravotnictví. „Protože to by bylo velmi nelogické a absurdní. Pokud někdo považuje provozování letecké záchranné služby soukromými provozovateli za nehospodárné, pak by měl nejprve obvinit toho, kdo to celé vůbec připustil,“ uvedl pro Lidovky.cz.

Kdo má tedy 800milionovou škodu na svědomí? „To bylo v roce 2003, za Špidlovy vlády - tehdejší ministr zdravotnictví (Marie Součková, pozn. red.). Pokud bych připustil tuhle logiku, měli by navíc být stíháni všichni členové Špidlovy vlády a všichni členové Topolánkovy vlády,“ vysvětluje Langer.

Policie v případu argumentuje několikanásobně vyšší cenou soukromých dopravců. „Vůbec nerozumím tomu, na základě čeho vyšetřovatelka Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality dospěla k částce 792 milionů korun. Tomu výpočtu říkám debilní policejní trojčlenka,“ zlobí se exministr.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

20:23 Stotisícová demonstrace jako za Kalouska? Může přijít! Šéfodborář předem varuje Fialu. Zde je důvod

Ostuda České republiky v pozdní digitalizaci, ostuda kvůli chybějícímu obchvatu hlavního města, emis…