Ochránkyně ohrožených dětí udeřila na MPSV: Děti kvůli vám skončí v "děcáku"

05.01.2015 18:51

Šéfka Fondu ohrožených dětí Marie Vodičková se v pondělní Kauze dne na Rádiu Impuls rozpovídala o tom, jak tvrdě na děti z Klokánku dopadne úřednické rozhodnutí z Ministerstva práce a sociálních věcí. Na podřízených ministryně Michaely Marksové-Tominové (ČSSD) nenechala nit suchou.

Ochránkyně ohrožených dětí udeřila na MPSV: Děti kvůli vám skončí v "děcáku"
Foto: Archiv MV
Popisek: Marie Vodičková, předsedkyně Fondu ohrožených dětí
reklama

Od roku 2015 platí, že některá zařízení pečující o děti nemohou pečovat ve skupině o víc než o dvacet osm dětí a Marie Vodičková nad tím nechápavě kroutí hlavou.

 "Ono je jaksi rozdíl, jestli se někdo stará o deset dětí najednou, nebo jestli jsou ve skupinkách po čtyřech," podotkla. Děti, které budou muset Klokánek opustit, skončí prý povětšinou v dětských domovech, což rozhodně nebude k jejich prospěchu. Ve skupinách jich navíc bude třeba i padesát, jenže v dětských domovech to podle ministerstva nevadí.

Ředitelka, která Klokánka zakládala, doufá, že zařízení přežije rok 2015, úředníci jim to prý neulehčují a to především proto, že jsou nuceni čelit kritice. Stojí za připomenutí, že Vodičková v říjnu obdržela státní vyznamenání od prezidenta republiky Miloše Zemana. "Byla to velká pocta nejen pro mne, ale i pro Klokánka, jenže na úředníky Ministerstva práce a sociálních věcí to asi nezapůsobilo," posteskla si na závěr svého vystoupení Vodičková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

18:17 Dagmar Havlová hrozí házením vajec z oken. Bude zle

Někdejší první dáma Dagmar Havlová se velmi výrazně rozčílila na svém instagramovém profilu. Důvodem…