Očkování Bohdalové. Je to úplně jinak, protestuje nemocnice

4. 1. 2021 16:36

Herečka Jiřina Bohdalová tvrdila, že ve čtvrtek jde do pražského IKEM na očkování proti koronaviru. IKEM však dnes uvedl, že ji na seznamu k očkování nemá. Píše o tom server iDnes.cz.

Očkování Bohdalové. Je to úplně jinak, protestuje nemocnice
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Jiřina Bohdalová
reklama

89letá populární herečka Jiřina Bohdalová pro Deník N zmínila, že se chce tento týden nechat v pražském IKEM oočkovat proti koronaviru. V očkovacím pořadníku však podle všeho není. Herečka přitom uvedla i přesné datum, kdy si pro očkování má jít – 7. ledna. „Doufám, že v mém věku, kdy mi bude za pár měsíců 90 let, mě vezmou i bez protekce a bez předbíhání,“ uvedla.

Mluvčí IKEM však dnes pro Seznam Zprávy uvedla, že je pro ni překvapením, že by měli Bohdalovou očkovat. „Očkujeme pouze seniory, kteří tu jsou hospitalizovaní, a naše zdravotníky. Přesně jak nám nařídilo ministerstvo. Paní Bohdalová na tomto seznamu není,“ uvedla Markéta Šenkýřová. 

V souvislosti s Bohdalovou se hovořilo i o tom, že se má stát tváří očkovací kampaně. Server iDNES.cz však v té souvislosti uvádí, že se jednalo o informační šum. „Podle všeho šum vznikl tak, že nedávno přišla jakási iniciativa, která chtěla v listopadu a prosinci ve velkém dělat antigenní testování. Měl to být větší projekt. Dokonce k tomu měli připravenou kampaň. A právě tam měla být Jiřina Bohdalová. Dokonce tam měly být jiné tváře, které měly propagovat antigenní testování zdarma,“ uvedl zdroj k informaci serveru. 

Kampaň k očkování totiž Ministerstvo zdravotnictví teprve ladí. Zatím se motivuje jen jedním ze spotů, v němž je citována báseň od Jiřího Wolkera. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Malý Rom lže, jak když tiskne.“ Basiková bez covidu. Jan Kraus koukal

10:05 „Malý Rom lže, jak když tiskne.“ Basiková bez covidu. Jan Kraus koukal

Hostem u Jana Krause v jeho show byla po docela krátké době opět zpěvačka Bára Basiková. „To víš, in…