Očkovaní cizinci budou moct cestovat do Česka. A stejně tak Češi ven. Babiš jedná se zahraničím

06.05.2021 22:33

Premiér Andrej Babiš (ANO) při čtvrtečních interpelacích uvedl, že očkovaní by od 15. května mohli snadněji cestovat; Česká republika o tom jedná s okolními státy jako Maďarsko a Slovinsko. Od 17. května je v plánu umožnění venkovních kulturních akcí pro až 700 lidí a vnitřních akcí pro až 400 osob, uvedl ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). To musí v pondělí schválit kabinet.

Očkovaní cizinci budou moct cestovat do Česka. A stejně tak Češi ven. Babiš jedná se zahraničím
Foto: Hana Brožková
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

„Můžeme od 15. května a my umožníme, aby na území České republiky cestovali jejich občané s potvrzením o provedeném očkování, jestliže uplynulo nejméně 14 dní od aplikace očkovací látky, druhé dávky, pokud se nejedná o jednodávkovou vakcínu,“ řekl předseda vlády.

Česko podle něj vedle svých sousedů osloví ještě největší destinace pro české občany, tedy Chorvatsko, Řecko a Bulharsko a další, uvádí iDNES.cz.

Covid pasy, které mají usnadnit bezpečný volný pohyb občanů po celé Evropské unii, budou podle premiéra Andreje Babiše fungovat v digitální i papírové podobě. „Bude to s QR kódem,“ doplnil.

Ministr Zaorálek na svém twitteru nastínil plán ohledně povolení venkovních akcí s účastí až 700 lidí a vnitřních akcí s účastí až 400 lidí od 17. května.

O týden později by pak mohlo přijít navýšení na 1000 lidí venku a 500 uvnitř. „Vše samozřejmě za přísných hygienických pravidel s použitím antigenních/PCR testů, s ochranou dýchacích cest a podobně,” uvedl na twitteru s tím, že návrh musí nejdříve ještě odsouhlasit vláda.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

19:31 Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

Pavel Novotný, svérázný politik ODS a starosta pražských Řeporyjí, do Sněmovny definitivně kandidova…