Očkování je zatím dobrovolné. Babiš se chystá znovu promluvit k lidem

03.12.2021 7:20

K opětovné možnosti zřídit znovu v pražské O2 aréně očkovací centrum proti covidu-19 se dnes vyjádří premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Spolu s ním na dopolední tiskové konferenci vystoupí ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny Zdeněk Kabátek a Robert Schaffer, předseda představenstva společnosti Bestsport z finanční skupiny PPF, které multifunkční hala v pražské Libni patří, a zástupci Integrovaného centrálního řídicího týmu.

Očkování je zatím dobrovolné. Babiš se chystá znovu promluvit k lidem
Foto: Screen Facebook
Popisek: Premiér Andrej Babiš vysvětluje, jak telefonoval s izraelským premiérem

PPF letos poskytla pro očkování sousední halu O2 Universum. Od května do 10. září tam zdravotníci aplikovali přes 680 000 dávek vakcíny proti novému typu koronaviru. V Praze je v současnosti kolem 80 očkovacích center proti covidu, další se otevře 13. prosince v obchodním domě Kotva.

O nabídce O2 areny pro účely očkování informovala PPF tento týden. „Skupina PPF je připravená poskytnout státu prostory pro znovuvybudování očkovacího centra v O2 areně, a to za stejných podmínek jako tomu bylo v minulosti, tedy pouze za symbolické nájemné," uvedla skupina v úterý na twitteru.

Od letošního května do září provozovala očkovací centrum v přilehlé menší hale O2 universum Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN). Za pronájem zaplatila symbolických 1000 korun. Případné očkovací centrum v O2 areně by ale ÚVN nyní provozovat nemohla. Situace je totiž podle mluvčí nemocnice Jitky Zinke naprosto odlišná. „Personál je plně vytížen péčí o pacienty s onemocněním covid-19, testováním na přítomnost viru SARS-CoV-2 včetně laboratorního testování," řekla mluvčí ČTK v úterý.

Zdravotníci v celém Česku dosud podali téměř 13,6 milionu dávek vakcíny. Ukončené očkování má téměř 6,4 milionu, což podle údajů Ministerstva zdravotnictví představuje necelých 60 procent obyvatel ČR. Zájem o vakcinaci v posledních týdnech roste. Za listopad zdravotníci aplikovali 1,24 milionu dávek, zatímco v říjnu necelých 443 000. Přibližně polovinu listopadového počtu tvořily posilující dávky.

Očkování proti covidu je v Česku zatím dobrovolné. Ministerstvo zdravotnictví ale zvažuje zavedení povinného očkování pro vybrané profese a lidi nad 60 let.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Zodpovědnost

Dobrý den, napadlo vás, že to, že jste nepřekročil 20% není Vaše vina, že Vy jste proto udělal maximum, ale víc lidí Vás nevolilo jen kvůli ANO? Vždyť i politici z jiných stran Vás chválí, ale kvůli značnce s Vámi nechtějí jít do koalice? Neuvažujete o změne strany?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

17:56 Fiala by ho měl poslat do... Síkela pod palbou. „Neotvírejte složenky,“ padlo raději doporučení

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela nejdříve v neděli, tedy den po volbách, v pořadu Otázky Václ…