Očkování na nádraží už nestačí. V Praze bude jezdit injekční autobus

29.07.2021 21:05

Praha lidem přibližuje očkování. Nově bude v metropoli autobus, v němž se budou moct Pražané i návštěvníci města naočkovat proti koronaviru bez registrace. Pro dávku vakcíny se bude možné dostavit o nadcházejícím víkendu v čase od 9.00 do 17.00. Autobus podle primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) bude mít za úkol i šíření osvěty o očkování mezi lidmi. Pojízdné očkovací centrum zřídil pražský magistrát, informují Novinky.

Očkování na nádraží už nestačí. V Praze bude jezdit injekční autobus
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vakcína proti koronaviru, ilustrační foto

Očkovací autobus postupně navštíví asi desítku míst v metropoli. „Autobus bude přistaven na místech, která jsou frekventovaná, nebo na významných akcích,“ řekl primátor Zdeněk Hřib. 

Autobus podle něj bude také naplňovat kontaktní kampaň, kdy se lidé budou moci zdravotníků na místě zeptat na relevantní informace k vakcinaci proti nemoci, což může pomáhat vyvracet šířící se dezinformace ve společnosti.

Původní zdroj ZDE.

Poprvé budou zdravotníci v autobuse očkovat v sobotu u zoologické zahrady v Troji. V dalších dnech bude autobus stavět například na náplavkách u Hořejšího a Rašínova nábřeží, na Olympijském festivalu ve Stromovce nebo na pražském Výstavišti. Přesnou trasu a provozní dobu očkovacího centra najdete na webu Prahy.

Zájemci o vakcínu si budou moci vybrat mezi jednodávkovou vakcínou Johnson & Johnson a dvoudávkovou Pfizer/BioNTech. Podávat se bude jednodávková nebo dvoudávková vakcína podle přání klienta. Očkovat se mohou i děti od 12 let.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Babiš může za smrt Menzela!" A to Flegr přetáhl. Strašné, co přišlo

12:02 ,,Babiš může za smrt Menzela!" A to Flegr přetáhl. Strašné, co přišlo

Parazitolog Jaroslav Flegr vystavil Babišově vládě účet za 30 tisíc mrtvých v době covidu. A moc pro…