Od Pavla Šafra před volbami varují: Teď se Babiš tváří jako prozápadní liberál. Ale po volbách, uvidíte, nás nasměruje k Rusku

07.10.2017 12:11

Server Forum24.cz Pavla Šafra tvrdí, že šéf hnutí ANO Andrej Babiš se tváří jako prozápadní liberál. Až uchopí otěže premiérského úřadu, nasměruje tuto zemi k Rusku. Pokud o tom někdo pochybuje, nechť se podívá, jak si Babiš notuje s prezidentem Milošem Zemanem a s předsedou komunistů Vojtěchem Filipem.

Od Pavla Šafra před volbami varují: Teď se Babiš tváří jako prozápadní liberál. Ale po volbách, uvidíte, nás nasměruje k Rusku
Foto: archiv OF
Popisek: Antibabišovské obrázky

Nynější ministr obrany za hnutí ANO Martin Stropnický se staví do pozice člověka, který obhajuje naše setrvání po boku západních spojenců. Kritizuje kroky Ruska ve světě a podporuje sankce proti Rusku, které zabralo kus území cizího státu, proti čemuž je třeba symbolicky protestovat, alespoň sankcemi.

Jenže Martin Stropnický nevede hnutí ANO. Podléhá svému šéfovi Andreji Babišovi. A ten se staví proti sankcím namířeným proti Rusku. „Sankce však nepřinutily Rusko, aby Krym opustilo. A minské dohody nefungují. Je otázka, co s tím dál,“ uvedl pro Hospodářské noviny šéf hnutí ANO.

Celý článek naleznete zde

Babiš si v tomto notuje s prezidentem Milošem Zemanem, který po zrušení sankcí volá takřka od jejich zavedení. Označuje sankce za neefektivní, tvrdí, že nesmyslně poškozují obě strany a měly by být zrušeny v zájmu českých podnikatelů. Tentýž názor zastává i předseda komunistů Vojtěch Filip, který také označuje sankce za neefektivní a podotýká, že zatímco Evropská unie na nich tratí, Spojené státy obchody s Ruskem čile rozvíjejí.

Shoda Babiše s prezidentem Zemanem a s šéfem komunistů Vojtěchem Filipem by proto měla voliče varovat.

„Členům Babišova hnutí se často daří v rámci své image vnucovat světu, že se jedná o běžnou, civilizovanou stranu, ač je vlastněná oligarchou ruského typu. Jejich voliči by si ovšem měli dobře prostudovat program týkající se zahraniční politiky a soustředit se na slova pana předsedy. Právě on totiž rozhoduje o všem. A ti přesvědčení liberálové by jednou mohli hořce litovat,“ varuje server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

22:04 Jaroslav Hutka jde k soudu. A vás zve také. Kdyby prohrál, bude muset...

Písničkář Jaroslav Hutka na svém facebookovém profilu zve lidi, aby se dostavili k Obvodnímu soudu p…