Odbojář Václav Havel. Už je to černé na bílém. Celé zdůvodnění zde

26.02.2020 18:59

Osvědčení o účasti v protikomunistickém odboji uděluje Ministerstvo obrany na základě zákona o odboji a odporu proti komunismu od roku 2011. Jeho cílem je vyjádřit úctu a vděčnost těm, kteří v období komunistické totalitní moci s nasazením vlastních životů, osobní svobody i majetku aktivně bránili hodnoty svobody a demokracie v tehdejším Československu.

Odbojář Václav Havel. Už je to černé na bílém. Celé zdůvodnění zde
Foto: Dostál František
Popisek: Václav Havel - výřez
reklama

Anketa

Máte rádi Zuzanu Čaputovou?

hlasovalo: 20301 lidí
Ministerstvo obrany vydání osvědčení zdůvodnilo tím, že první porevoluční prezident Havel vymezoval proti totalitní moci celý svůj život i na úkor své osobní svobody, a výrazně tak přispěl k polistopadovému obnovení svobody a demokracie v Československu, informuje server iROZHLAS.cz.

Text osvědčení uvádí, že Havel nejpozději od roku 1965 do listopadu 1989 vyvíjel soustavnou a dlouhodobou protikomunistickou činnost. Spočívala v psaní textů, projevů, petic, veřejné obhajobě lidských práv či spoluzaložení Charty 77.  Píše i o Havlových kontaktech s politickým exilem, spolupráci s představiteli opozice či obránci lidských práv z dalších komunistických zemí.

Celé znění posmrtného osvědčení o účasti v protikomunistickém odboji, které Havel nyní obdržel, zveřejnil na svém Facebooku historik Centra pro dokumentaci totalitních režimů.

Ministerstvo obrany uděluje osvědčení o účasti v protikomunistickém odboji na základě zákona o odboji a odporu proti komunismu od roku 2011. Má za cíl vyjádřit úctu a vděčnost těm, kteří v období komunistické totalitní moci s nasazením vlastních životů, osobní svobody i majetku aktivně bránili hodnoty svobody a demokracie v tehdejším Československu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mengele! Na*raný Ondřej Hejma o důchodcích. A to ještě asi neviděl toto

11:44 Mengele! Na*raný Ondřej Hejma o důchodcích. A to ještě asi neviděl toto

Má smysl zachraňovat každého pacienta s koronavirem? Otázka lékařské etiky v čím dál větším množství…