Odborář Dufek: Kdyby nebyla korupce, máme vyrovnaný rozpočet

30.11.2011 19:05

Podle odboráře Bohumíra Dufka panuje v české společnosti ticho před bouří. Nevylučuje tak generální stávku, zatím se ale snaží nabrat další příznivce. Zatím si totiž odbory nezískaly veřejnost.

Odborář Dufek: Kdyby nebyla korupce, máme vyrovnaný rozpočet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumír Dufek
reklama
„Pokud nemáte veřejnost, tak nemůžete dělat generální stávku, jinak to máte prohrané," řekl v rozhovoru na rádiu Impuls odborář Bohumír Dufek. Předseda Asociace samostatných odborů sice pomýšlí na stávku, zatím prý ale kvůli malé podpoře být nemůže.

Dufek si myslí, že zatím ve společnosti panuje klid před bouří. Veřejnost prý spí, i když zdání může klamat. Jak ale začne rok 2012, nastartují se reformy, zvýší se daně a lide prý začnou přemýšlet úplně jinak. Pak Dufek očekává, že by ke generální stávce klidně mohlo dojít.

Související: Dufek vynáší tajný plán politiků: Na jaře 2013 si shodí vládu. Pak přijde Klaus

Odbory budou 13. prosince v pět hodin odpoledne jednat s podnikateli, jak budou postupovat na tripartitě 15. prosince.  Podle Dufka se budou chtít dozvědět, jak vláda hodlá řešit ekonomickou krizi. „Chytrá vláda by se na některých věcech s podnikateli dohodla," vytkl Dufek.

Kromě neschopnosti se dohodnout mu vadí také rozšířená korupce v Česku. „Kdyby se odstranila korupce, byl by vyrovnaný rozpočet," prohlásil odvážně. Kvůli tomu by rád ustanovil speciální komisi, která by se korupcí zabývala a byla by složená jak z poslanců, tak i veřejnosti. Zatím ale neví, kolik by měl politických příznivců. Například Věci veřejné podle Dufka před volbami prohlašovaly, že budou bojovat s dinosaury a korupcí, ale kde nic tu nic. ¨

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děsivé. Krok od války NATO proti Rusku, varuje Jaroslav Bašta

9:07 Děsivé. Krok od války NATO proti Rusku, varuje Jaroslav Bašta

Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se vrátil ke švýcarské schůzce prezi…