Odborář Dušek: Budu kandidovat za zemanovce. ČSSD je plná vlivových skupin

24.06.2012 19:09

Odborář Jaromír Dušek plánuje v podzimních volbách kandidovat na hejtmana Pardubického kraje. Ne však za ČSSD, kterou dříve podporoval – je prý prolezlá vlivovými skupinami. Nejvíce se mu prý zamlouvá Strana práv občanů – zemanovci.

Odborář Dušek: Budu kandidovat za zemanovce. ČSSD je plná vlivových skupin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Dušek
reklama

„Jenom strana Miloše Zemana se rozhodla podpořit přímou demokracii na všech úrovních. Byla to ona, která sehnala přes sto tisíc podpisů pro podporu přímé volby prezidenta,“ vyzdvihuje zemanovce Jaromír Dušek v rozhovoru pro Týden.cz. Nechce prý, aby o zákonech rozhodovali lobbisté.

Dušek přitom dříve podporoval ČSSD. Od sociálních demokratů se však neodklonil kvůli kauze Davida Ratha. „Kdybych porovnával přínos pana Ratha pro státní kasu a tu jeho kauzu, tak bych řekl, že je vysoce v plusu oproti ostatním politikům. Takže tohle mě rozhodně zviklat nemohlo. Ale obecně musím říct, že i v sociální demokracii po odchodu Miloše Zemana začaly působit různé vlivové skupiny. Já si nemyslím, že strana, která se takovýchto lidí nezbaví, může sama hlásat čistotu,“ míní.

Nezapře, že byl dříve předsedou železničářských odborových hnutí. „Chtěli bychom navrhnout občanům, aby si z různých variant, jak použít peníze, které ze státního rozpočtu dostávají zpátky do rozpočtu kraje, vybrali. Zda to má být pokračování rychlostní komunikace, nebo údržba ostatních komunikací, jestli má být více provozována železniční doprava, která v poslední době právě pod taktovkou sociální demokracie dostala obrovskou ránu v Pardubickém kraji,“ tvrdí Dušek.

S přímou demokracií přišly do sněmovny ale hlavně Věci veřejné. „Tak, jak předstírá podnikatelský subjekt Věcí veřejných přímou demokracii, si to rozhodně nepředstavujeme. Jsme přesvědčeni, že všichni občané mají o předmětné věci hlasovat. A většina rozhodne. Ne že pustím server a pak řeknu výsledek, který se mi zrovna líbí,“ ohrazuje se Dušek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

20:54 A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vidí v koronavirové pandemii pro Česko př…