Odborář z dopravního podniku šokuje: Primátor a ředitel ho chtěli privatizovat

23.08.2012 12:40 | Zprávy

Jiří Obitko, zástupce odborářů v dozorčí radě pražského Dopravního podniku, se pro ParlamentniListy.cz vyjádřil k turbulentnímu vývoji posledních dní. Podle něj podnik poškozuje především bývalý ředitel Lich a primátor Bohuslav Svoboda svými mediálními výstupy a přímým vměšováním do dění v podniku. Právě z jejich strany je prý snaha o privatizaci DP.

Odborář z dopravního podniku šokuje: Primátor a ředitel ho chtěli privatizovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak ve stanici metra

„Je nezpochybnitelné, že pražští politici z řad koalice mají záměr oslabit pražský Dopravní podnik a řízenou insolvencí jej připravit k privatizaci,“ uvedl odborář Obitko k situaci v Dopravním podniku. Jinak si podle něj nelze vysvětlit přímé zasahování primátora Bohuslava Svobody do dění v podniku. Je pro něj neuvěřitelné, že odvolaný ředitel Vladimír Lich se dle svého vlastního vyjádření nechal řídit primátorem Svobodou.

Jejich veřejné vystupování podle odboráře těžce poškozuje pověst a profesionalitu Dopravního podniku, kterou jeho zaměstnanci dlouho a těžce budovali.

To se prý projevuje i mezi zaměstnanci, kde někteří vedoucí pracovníci nutí podřízené, aby podepisovali vyjádření podpory bývalému řediteli Vladimíru Lichovi. Tento politický nátlak prý Obitkovi připomíná „antichartu“. Odborové organizace se proto snaží chovat zdrženlivě a přistupovat k chaosu kolem podniku pragmaticky a bez emocí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jav

Jan Lipavský byl položen dotaz

Jedno mi není stále jasné

Vy si myslíte, že se Rusko pustí do křížku s NATO? A je nebo není pro nás NATO dostatečnou zárukou bezpečnosti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Komu seberete miliardy na zbrojení? Učitelkám?“ Kovářová odmítá mlčet o dění v Senátu

4:46 „Komu seberete miliardy na zbrojení? Učitelkám?“ Kovářová odmítá mlčet o dění v Senátu

„Krize je na spadnutí, lidé chudnou, ale většinu senátorů a poslanců šetření nezajímá. V době tako…