Odborářský boss: Nečasova vláda tady způsobila potopu

26. 7. 2013 13:57

Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil je přesvědčen, že kabinet Jiřího Rusnoka by měl získat důvěru v Poslanecké sněmovně. Koalice Petra Nečase (ODS) podle něj způsobila potopu, všichni nyní musí k pumpám čerpat vodu z potápějící se lodi, říká v rozhovoru pro Týden.cz.

Odborářský boss: Nečasova vláda tady způsobila potopu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČMKOS Jaroslav Zavadil

Odborářský boss má také politické ambice. Poslední dobou se mluví o tom, že by v příštích volbách mohl v Praze vést kandidátku sociální demokracie. Ačkoli to ještě není definitivní, ohlasy ve straně jsou podle Zavadila víceméně pozitivní.

Už nyní ale může říct, že by do tohoto "bazénu" vstoupil jako nestraník a rozhodně prý nebude sedět na dvou židlích. To znamená, že po jeho případném zvolení se uvolní křeslo šéfa odborů. Kdo by se mohl stát jeho nástupcem, odmítá Zavadil spekulovat, některá jména jsou podle jeho vyjádření v jednání.

Rusnok by měl dostat důvěru

Za odbory jejich šéf prohlašuje, že by poslanci měli Rusnokovu vládu podpořit. "Obdivuji se drzosti některých pravicových politiků včetně paní Němcové, že si vůbec mohou myslet, že by ona s kvalifikací, kterou má, mohla dělat premiérku. To považuji za drzost a za výsměch," říká Zavadil.

A varuje v této souvislosti před protesty veřejnosti, které mohou nastat. "Lidé už jsou tak naštvaní, že bych byl nerad, aby to vykrystalizovalo v nějaké větší akce. Tomu já se budu do poslední chvíle bránit. Ale pokud budou sedět na svých židlích dále... To, co tady provedla ta vláda, která tady byla, to je nevídané a neslýchané," řekl on-line deníku.

Vzhledem k tomu, jaký je stav české ekonomiky, je podle Zavadila podpora Rusnokovy vlády zcela na místě, ačkoli se v minulosti odbory v některých názorech například na penzijní reformu s Rusnokem rozcházely. "A myslím si, že by měli jít všichni k pumpám a čerpat vodu z potápějící se lodi tak, aby se zachránilo, co se zachránit dá po potopě, kterou způsobila ta vláda, která tady byla," dodává odborářský boss.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: adr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Řidičák pro voliče! Bára Hrzánová vám poví, koho by nechala volit a koho ne

16:12 Řidičák pro voliče! Bára Hrzánová vám poví, koho by nechala volit a koho ne

Herečka Bára Hrzánová na náměstí Václava Havla v Praze vzpomínala na listopad 1989. Zdůraznila, že p…