Nejen Leoš Heger často argumentuje roztroušenou sklerózou, podobně mluvili i ministři zdravotnictví před ním. "Cílem není, jak s oblibou říká opozice, vytahovat peníze z kapes daňových poplatníků, ale mít v systému dostatek peněz na závažné úkony typu onkologické péče či léčení roztroušené sklerózy," opodstatnil nedávno 50korunové poplatky u doktora.
Projevují se však takto vybrané poplatky v oboru roztroušené sklerózy? „Zatím se to neprojevuje. Zatím není dohoda s pojišťovnami, aby všichni pacienti, kteří léčbu potřebují, ji mohli mít,“ prohlásila v Impulsech Václava Moravce lékařka a specialistka Eva Havrdová.
„Oni se tím mnozí ohánějí. Já si neumím moc představit, že by se ty poplatky přesunuly na peníze za biologickou léčbu,“ dodala. Tento druh léčby může lidem s roztroušenou sklerózou skutečně pomoci. Je však nákladný. „Pokud začneme s biologickými léky hned, je skutečná šance oddálit invaliditu,“ poukázala lékařka.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan