Ódéesák vymyslel heslo pro Sobotkovu vládu: Každý týden alespoň jedno opatření proti živnostníkům

07.06.2014 12:43

Ekonomický expert ODS Jan Skopeček reaguje na poslední návrhy z vlády, které by měly zvednout odvody sociálního pojištění živnostníkům. V poznámce s názvem „Každý týden přijít alespoň s jedním opatřením proti živnostníkům si dala za úkol naše vláda“ vysvětluje ministryni práce a sociálních věcí, že živnostníci mají rozum a nepotřebují být vedeni. Skopeček to napsal na svůj profil na serveru ParlamentníListy.cz.

Ódéesák vymyslel heslo pro Sobotkovu vládu: Každý týden alespoň jedno opatření proti živnostníkům
Foto: ods.cz
Popisek: Jan Skopeček, člen Výkonné rady ODS a někdejší výkonný ředitel Centra pro ekonomiku a politiku

Média informovala, že se rodí se plán na to, aby podnikatelé odváděli vyšší sociální pojištění. Prý proto, že do důchodu postupně míří první generace podnikatelů, kteří začali s podnikáním po revoluci. A vláda se obává sociálních problémů, protože vzhledem k nízkým odvodům mají i nízké důchody. Ve stáří prý těmto lidem hrozí chudoba. Proto prý kabinet Bohuslava Sobotky uvažuje o vyšších odvodech na sociální pojištění.

Celý Skopečkv text ZDE

Na to reaguje člen výkonné rady ODS Jan Skopeček: „Zvyšovat sociální pojištění znamená vyšší daňové břemeno se všemi negativními důsledky. Živnostníci přeci vědí, že nižší odvody znamenají v budoucnu i nižší důchody. Mají rozumu dost a nepotřebují být paternalisticky vedeni za ručičku od feministky Marksové,“ napsal ekonomický expert.

O tom, že by se měly nově nastavit podmínky sociálního pojištění pro podnikatele, hovořil totiž už před volbami nynější premiér. Teď jeho slova potvrdila i Marksová-Tominová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: dkr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…