Odejít z VV jsem musela. Je to, jako když dítě fetuje, říká Peake

28.04.2012 14:05

Karolína Peake v rozhovoru pro časopis Reflex bilancuje svůj odchod z Věcí veřejných. Rozhodně nemá pocit, že by se ke své straně zachovala špatně, mnohem těžší je pro ni ale rovina osobní a přátelská, například s Kateřinou Klasnovou, které šla dokonce na svatbě za svědka.

Odejít z VV jsem musela. Je to, jako když dítě fetuje, říká Peake
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karolína Peake
reklama

Peake rozhodně popírá, že by se někdy ve spolupráci s Vítem Bártou podílela na tvorbě dokumentů, ze kterých by vyplývala snaha VV vydělat na veřejných zakázkách. „Nikdy žádný takový dokument nebyl schválen, podepsán ani se podle něj Věci veřejné, pokud vím, neřídily,“ tvrdí.

VV jsem mediálně držela

Peake připouští, že se toho ve VV mnoho naučila, samozřejmě hlavně od Bárty. Ale také od koaličních partnerů. „Na druhou stranu si myslím, že jsem toho straně také dost dala. Neskromně si myslím, že za poslední rok jsem Věci veřejné mediálně držela, a jsem ráda, že ne úplně zbůhdarma,“ prohlásila v rozhovoru.

Je ale samozřejmě těžké nést všechny následky – například ztrátu přátelství s Klasnovou. „Obzvláště Kateřinu Klasnovou jsem měla a pořád mám velmi ráda. Teď jsou mezi námi pochopitelně hluboké příkopy. V jednu chvíli jsem zkrátka měla pocit, že už na to přátelství začínám trochu hynout. Ale vůbec jí to nevyčítám. Pro ni je zásadní její muž, s nímž spojila svůj život,“ vysvětluje Peake.

Klasnová je podle Peake v poslední době velmi dotčena verdiktem nad Bártou. „Je to, jako když dítě fetuje a matka se mu snaží pomoct. Vysvětlit mu, že to dělá špatně, ale v určitou chvíli už to začne ničit i vás, tak své dítě musíte buď vykopnout, nebo musíte odejít. Já musela odejít,“ uvedla vicepremiérka.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: joh
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…