Odmítám, aby platil na Slovensku. Premiér Pellegrini odmítl pakt OSN o migraci

25.11.2018 16:44

Globální pakt OSN o migraci Slovensko nepodpoří a neschválí, uvedl slovenský premiér Peter Pellegrini. Informoval o tom server sme.sk. Slovensko se tak připojilo k několika dalším zemím, které od migračního paktu OSN odstoupily.

Odmítám, aby platil na Slovensku. Premiér Pellegrini odmítl pakt OSN o migraci
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Uprchlíci tvoří pod dohledem policie fronty na autobusy

„Jako předseda vlády odmítám znění kompaktu o migraci a odmítám, aby platil na Slovensku,“ sdělil Pellegrini, který také požádal o analýzu ministra zahraničních věcí Miroslava Lajčáka a státního tajemníka Lukáše Parízka, pod kterého spadají mezinárodní organizace.

Lajčák, který se na přípravě migračního paktu podílel, již dříve pohrozil demisí v případě odmítnutí dokumentu Slovenskem. Pellegrini uvedl, že s ministrem Lajčákem na toto téma hovořil. Věří, že Lajčák, jenž dříve hrozil demisí v případě odmítnutí dokumentu, se s jeho stanoviskem smíří a upřednostní službu Slovensku před svými osobními postoji.

Usnesení, podle kterého by mělo Slovensko migrační pakt odmítnout, již přijal zahraniční výbor slovenského parlamentu. Proti paktu se staví koaliční Slovenská národní strana (SNS), opoziční strany Svoboda a solidarita (SaS) a Jsme rodina-Boris Kollár.

Podle obhájců globální pakt o migraci nabízí mezinárodní řešení uprchlické problematiky. České ministerstvo zahraničí ale upozorňuje, že pakt zastírá rozdíly mezi legálními a nelegálními migranty, čímž podporuje migraci jako takovou i migraci nelegální.

Členské státy OSN by měly globální pakt o migraci přijmout na konferenci v Marrákeši v první polovině prosince. V lednu by o něm pak mělo jednat Valné shromáždění OSN. 

  • Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další „metál“. Tomáš Halík znovu oceněn za svůj boj. Ale přišel posměch

18:13 Další „metál“. Tomáš Halík znovu oceněn za svůj boj. Ale přišel posměch

Knězi Tomáši Halíkovi se tuto sobotu dostane dalšího ocenění. V Polsku podle ČTK převezme medaili sv…