Odpadlík od ODS věří v novou stranu. Ukáže, že pravičáci nejsou banda asociálů

28.08.2013 22:58

Jeden ze zakladatelů ODS a dnes již bývalý člen strany Zdeněk Prosek v Událostech, komentářích v reakci na rozhodnutí Václava Klause nekandidovat zdůraznil, že integrační proces na pravici musí pokračovat.

Odpadlík od ODS věří v novou stranu. Ukáže, že pravičáci nejsou banda asociálů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus a Jana Bobošíková, ilustrační koláž
reklama

„Jsem přesvědčen, že Václav Klaus je osobnost, která má pevné ideové zakotvení a schopnost přesvědčit lidi. Já se domnívám, že ten integrační proces na pravici, v jehož čele je v tuto chvíli Jana Bobošíková, musí pokračovat, protože je třeba postavit alternativu politickému prostředí, jaké tu je. Je potřeba přesvědčit lidi, že pravičáci nejsou banda asociálů, ale že existují hodnoty pravicové, konzervativní, které mají svou cenu a které je nutné prosazovat.“

Pospíšil Klause za spasitele pravice nepokládá 

Místopředseda ODS Jiří Pospíšil Václava Klause za spasitele nepovažuje. „Já Václava Klause považuji za velmi důležitou osobnost 90. let, je to tvůrce ODS, nicméně posledních deset let ODS existuje bez Václava Klause. Já bych byl rád, aby se svým zakladatelem měla dobré vztahy, ale spasitelem určitě není.“ Jeho středeční rozhodnutí považuje za dobrou zprávu pro českou pravici.

Pospíšil ale nevyloučil, že by bývalý prezident mohl za ODS kandidovat. „Dovedu si představit, že by Václav Klaus kandidoval v čele kandidátky do Evropského parlamentu.“ A doufá, že se o něho s jinými subjekty nebudou přetahovat. „Budeme s ním vést debatu, zda nechce s ODS nějakým způsobem spolupracovat.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pompeo v Praze: O tomto nebyla ani čárka. Měli byste vědět

11:09 Pompeo v Praze: O tomto nebyla ani čárka. Měli byste vědět

Šéf americké diplomacie je na návštěvě České republiky a ze sousedního Německa se ozval projev nespo…