Odporné! Vláda chce zdanit zisky z elektřiny. Naštvaný hlas se ozval

01.08.2022 11:26 | Ze sítí
autor: mp

Menšinový akcionář ČEZ Michal Šnobr se zlobí na politiky. Včetně vládních, kteří říkají, že ČEZ dnes dosahuje nadstandardních zisků. Podle Šnobra je to absolutní nesmysl.

Odporné! Vláda chce zdanit zisky z elektřiny. Naštvaný hlas se ozval
Foto: Archiv MŠ
Popisek: Expert na energetiku a menšinový akcionář společnosti ČEZ Michal Šnobr

Politici napříč politickým spektrem debatují o tom, jak dostat peníze z ČEZu, kterému se v současné energetické situaci relativně daří. Mimoparlamentní ČSSD volá po zavedení sektorové daně na energetiku, také stávající ministr financí z ODS Zbyněk Stanjura uvažuje o zavedení mimořádné daně z nadstandardního zisku. Ekonomové nabízí ještě třetí cestu a to vytažení dividend z firmy, ve které je stát většinovým vlastníkem.

V současné krizi rostou zisky bank, energetických společností a některých dalších firem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Vyvolení

Podle vás rozpočet Babišovy vlády zhorší situaci lidem a přihraje peníze vyvoleným. Koho myslíte těmi vyvolenými? A uvědomujete si fakt, že vy jste měli šanci lidem pomoc, a že se vám to nepovedlo, a proto je na scéně opět ANO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase táhnou s režimem.“ Hejma se trefil do ČT

20:15 „Zase táhnou s režimem.“ Hejma se trefil do ČT

„Stačí mít názor a hned jste nácek nebo Putinův agent,“ říká hudebník Ondřej Hejma. V otevřeném rozh…