Odposlechy od BIS by jako důkaz sloužit nemohly, říká Kubiceho náměstek

26.03.2012 21:22

První náměstek ministra vnitra Jaroslav Hruška byl v pondělí hostem pořadu Hyde Park na ČT 24. Hlavním tématem byl lobbista Roman Janoušek. K vyšetřování jeho nehody a k tomu, jak postupovali policisté, se Hruška odmítl vyjádřit.

Odposlechy od BIS by jako důkaz sloužit nemohly, říká Kubiceho náměstek
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice
reklama

„Na místě jsem nebyl a nedokážu to posoudit,“ řekl náměstek k tomu, zda podle něj policie postupovala správně. Nemyslí si však, že by byli policisté jakkoli ovlivněni. „Podle toho, co jsem četl v médiích, si opravdu nedovedu představit, jaký vliv by měl tento člověk na řadové policisty,“ uvedl.

Kubice do kauzy Janoušek nezasáhne

„Chci posluchače ujistit, že pokud je pan Janoušek obviněn z ublížení na zdraví, tak soud ukládá trest podle nejtěžšího prohřešku a u ublížení na zdraví je sazba až deset let,“ slíbil. „Policie nemůže podcenit jakékoli riziko,“ vyjádřil se Hruška k faktu, že žena, kterou Janoušek srazil svým autem, je pod policejní ochranou.

„Informace z BIS nemohou být použity pro řízení před soudem, ale pouze jako podnět k vyšetřování,“ odpověděl Hruška na otázku, proč už dávno nikdo nesedí ve vězení kvůli odposlechům Janouška a Pavla Béma. Ministr Jan Kubice však do kauzy zasahovat nechce. „Ministr vnitra nemůže tlačit na vyšetřování jakékoli kauzy,“ vysvětlil náměstek.

Policistů je moc

Mnoho otázek směřovalo také k celkové situace v Česku a k tomu, že policie si vždy došlápne na řadové občany, tzv. velké ryby jsou ale stále na svobodě. „Problém je spíše v tom, že u takovéto trestní činnosti mají lidé velmi kvalitní právní podporu,“ myslí si Hruška.

K počtu policistů náměstek řekl, že je nutné zhodnotit situaci v každém kraji zvlášť, protože úroveň kriminality je rozdílná. Řadoví policisté chybějí, přestože celkově má policie zaměstnanců příliš. „Chceme mít méně policistů v kancelářích. Některé by mohla policie přesunout na ulici,“ tvrdí Hruška.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: joh

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

19:52 „Nenávidím vás!“ Třesk v ODS: Pavel Novotný vypustil strašlivé věci

Řeporyjský starosta Novotný řádil na Twitteru. V centrále ODS nebudou rádi, protože vyjevil nepěkné …