Odpovíme silou! Rusko a Írán vyslaly společné varování USA

09.04.2017 17:01

Spojenci syrského prezidenta Bašára Asada Rusko a Írán varují Spojené státy před dalším překročením „červené linie“ v Sýrii. Pokud se tak stane, odpoví prý silou, informuje britský Independent.

Odpovíme silou! Rusko a Írán vyslaly společné varování USA
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Bašár Asad, Sýrie
reklama

Varování přichází poté, co britský ministr Michael Fallon v sobotu obvinil Rusko, že nese vinu za smrt každého syrského civilisty, který přišel o život tento týden při chemickém útoku ve městě Chán Šajchún.

„V uplynulých letech měli (Rusové) příležitosti zastavit tuto občanskou válku,“ uvedl Fallon. Sýrie podle něho potřebuje takovou vládu, v níž Asad nebude hrát žádnou roli. Ministr uznal, že to „není jednoduché, ale není to nemožné“.

Spojenci syrského prezidenta Bašára Asada vydali společné prohlášení, v němž varují před „narušení jejich červené linie, ať už to bude kdokoliv“. Reagují tak na páteční raketový útok Spojených států na syrskou leteckou základnu, odkud byl podle Západu veden úterní chemický útok na Chán Šajchún, jenž si vyžádal životy okolo 80 lidí, včetně dvou desítek dětí.

„Útok USA v Sýrii je překročením červené linie. Od teď budeme na jakýkoliv další útok či narušení červené linie od koholiv reagovat silou a Amerika ví, že jsme toho schopni,“ stojí v prohlášení společného vojenského koordinačního centra ruských, íránských a spojeneckých milicí podporujících Asada.

  • Původní zdroj ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

19:31 Tak a hotovo. Pavel Novotný se vztekal a bude znova: ODS se ozvala

Pavel Novotný, svérázný politik ODS a starosta pražských Řeporyjí, do Sněmovny definitivně kandidova…