Odpůrci islámu zuřili před Úřadem vlády: Sobotka si to dobře vymyslel, chrání ho stovka sluníčkářů

06.02.2016 17:41

Sobotní odpoledne v Praze patří demonstracím. Na Hradčanském náměstí proběhla akce Bloku proti islámu Martina Konvičky, před Úřadem vlády se zastání dočkal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Ale nejen zastání. Ke Strakově akademii dorazili také kritici předsedy vlády z České suverenity Jany Volfové, kteří varují před hrozící islamizací ČR. Na scéně se objevili i policejní těžkooděnci.

Odpůrci islámu zuřili před Úřadem vlády: Sobotka si to dobře vymyslel, chrání ho stovka sluníčkářů
Foto: Radim Panenka
Popisek: Demonstrace Bloku proti islámu a hnutí Úsvit na Hradčanském náměstí
reklama

Vzhledem k tomu, že se v jednu měli u Úřadu vlády blízko sebe ocitnout dvě názorově protichůdné skupiny, celý prostor začala po půl páté hlídat skupina několika desítek těžkooděnců. Krátce před pátou hodinou zatarasil policejní vůz průchod k úřadu od stanice metra Malostranská. Policisté stáli na místě, aby zabránili v průchodu lidem opouštějícím Hradčanské náměstí. Tam akce Martina Konvičky před pátou hodinou odpoledne skončila. Jana Volfová je místopředsedkyní Bloku proti islámu, takže by podporu z Hradčanského náměstí zřejmě uvítala, ale nakonec se jí nedočkala.

Před půl pátou stálo před  Strakovou akademií několik desítek lidí s trikolórami a odznaky uskupení Islám v ČR nechceme. A pořadatelé hlásili: „Naše pokojné shromáždění nemůže být z rozhodnutí policejního koordinátora rozšířeno o průvod z Hradčanského náměstí.“

A tím kritická slova na adresu policie ani poblíž stojících příznivců premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) zdaleka nekončila. „Z rozkazu policejního prezidia sem nikoho nepustí. Kvůli stovce sluníčkářů se Sobotkovi a spol. podařilo zrušit řádně ohlášené shromáždění před Úřadem vlády. Dobrá finta, jak sem nepustit tisíce lidí kvůli stovce sluníčkářů, kteří tu akci v sousední ulici ohlásili později. Policie oznámila, že ten, kdo odsud odejde, už nebude puštěn zpátky. Mají to skvěle zrežírované,“ zuřili pořadatelé varující před islamizací ČR. 

Lídé přicházející z Hradčanského náměstí se pokoušeli s policisty přít a žádali o průchod ke svým kolegů. Policisté ale zůstali neoblomní a neotevřeli lidskou  hráz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fňukající Němcová s Kalouskem. Mediální odborník si vystřelil z demobloku. Vrací se křik kolem Duky a další zlo

18:35 Fňukající Němcová s Kalouskem. Mediální odborník si vystřelil z demobloku. Vrací se křik kolem Duky a další zlo

Bývalý člen Rady pro rozhlasové a TV vysílání Petr Štěpánek komentuje reakce Miroslava Kalouska (TOP…