Odpůrci komunismu potkali Miloše Jakeše a nestačili se divit. Budete koukat, co bývalý generální tajemník dělal

28. 8. 2015 17:25

Bývalý generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš se setkal se svými dávnými oponenty. Jakeš zavítal do zahrad pod Pražským hradem, kde položil květiny k pomníku francouzského exprezidenta Françoise Mitteranda. Poté několik hodin debatoval s bývalými disidenty v čele s tehdejším politickým vězněm Karlem Srpem.

Odpůrci komunismu potkali Miloše Jakeše a nestačili se divit. Budete koukat, co bývalý generální tajemník dělal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Jakeš
reklama

Předseda Jazzové sekce a někdejší politický vězeň a odpůrce komunistického režimu Karel Srp informoval redakci ParlamentníchListů.cz o zajímavém setkání, které v těchto dnech absolvoval.

Do prostor Jazzové sekce, během bývalého režimu slavné opoziční organizace, totiž zavítal tehdejší „hlavní nepřítel“ – exšéf ÚV Komunistické strany Československa Miloš Jakeš.

Třiadevadesátiletý Jakeš nejenže položil květiny k nedávno odhalené bustě Mitteranda, ale zhruba tři hodiny debatoval se svými někdejšími oponenty. „Položením květin u busty Françoise Mitterranda včera uctil bývalý generální tajemník Ústředního výboru Komunistické strany Československa Miloš Jakeš památku prezidenta Francouzské republiky,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz Karel Srp, předseda Jazzové sekce a iniciátor zřízení Mitterandovy busty.

„Miloš Jakeš byl členem předsednictva ÚV KSČ, které 11. 11. 1988 přijalo usnesení pozvat francouzského prezidenta do Prahy a Bratislavy. Mitterrandova snídaně s disidenty nastartovala výrazný posun směřující k listopadu 1989. Improvizovaná beseda Miloše Jakeše a současného generálního tajemníka ÚV KSČ Jiřího Vábra s náhodnými domácími a zahraničními návštěvníky palácových zahrad pod Pražským hradem trvala tři hodiny,“ dodal Karel Srp.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO „Dvojitou? Mám.“ Češi už přečůrali vládní nesmysl

14:41 VIDEO „Dvojitou? Mám.“ Češi už přečůrali vládní nesmysl

Z nových vládních nařízení se největším terčem posměchu stal příkaz nosit dvě chirurgické roušky na …