Odstup, Dvořáku, vyzývá radní ČT. Plácá do vody, odmítá ředitel

20.06.2012 17:31

Podle člena Rady České televize Radka Mezuláníka by měl generální ředitel televize Petr Dvořák zvážit své setrvání ve funkci. Udělal prý řadu chyb v ekonomické i personální oblasti. Dvořák se brání a vystoupení radního označil za „píárový proslov“.

Odstup, Dvořáku, vyzývá radní ČT. Plácá do vody, odmítá ředitel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Generální ředitel ČT Petr Dvořák

Předražená rekonstrukce brněnského studia, nákladná modernizace ředitelovy kanceláře, nekompetentní rozhodování o programové skladbě. To jsou podle mezulánka hlavní hříchy Dvořáka, který v čele veřejnoprávní televize stojí od loňského podzimu.

Dvořáka podle serveru Lidovky.cz naopak brání místopředsedkyně Rady Dana Eklová. Předseda Rady Milan Uhde vyzval Mezuláníka, aby svou kritiku sepsal, a Rada se tímto materiálem bude zabývat na své schůzi. Dvořák sám kritiku nechápe a považuje jí za „plácnutí do vody“ bez racionálního jádra.

Mezuláník kritizuje ředitele Dvořáka dlouhodobě. Již v lednu odmítl jeho návrh rozpočtu televize. Upozornil tehdy, že Dvořák v rozpočtu používá 230 milionů z dřívějších úspor, ale rozpočet prezentuje jako vyrovnaný. Radní tehdy podle Lidovky.cz varoval, že televize „ztrácí v černé díře 300 až 305 milionů korun.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela

17:21 Tyhlety militantní feministky, zvláštní existence... Ekonomka Šichtařová debatovala s šéfkou České ženské lobby. Po jejích argumentech se už neudržela

Ekonomka Markéta Šichtařová a předsedkyně České ženské lobby Eliška Kodyšová se střetly v pořadu Bez…