Odstupte! žádá po ministru Kalouskovi občanská iniciativa

17.01.2012 21:27

Odstup ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) požaduje občanská iniciativa Alternativa Zdola. Pod celou peticí je podepsána Ilona Švihlíková, která tvrdí, že reformy nefungují tak báječně, jak se zdá a žádá okamžitý odchod ministra z vlády.

Odstupte! žádá po ministru Kalouskovi občanská iniciativa
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Kalousek na sněmu TOP 09

Na internetu se objevila petice proti ministrovi financí Miroslavu Kalouskovi, kde mu mluvčí občanské iniciativy Alternativa Zdola Ilona Švihlíková vyčítá, jak škodí České republice.

“Hovořím zde za občanskou iniciativu Alternativa Zdola a obracím se se svou interpelací na ministra financí Ing. Miroslava Kalouska, odstupte!"

Text, který začíná slovy Vážený pane ministře, pokračuje výčtem chyb, které podle občanské iniciativy ministr udělal. "Sestavování rozpočtu a vůbec úvahy o „odpovědném hospodaření“ českého státu pod Vaším vedením dlouhodobě trpí řadou zásadních chyb – tak zásadních, až se nutně musí vkrádat myšlenka, že jde o záměr, nikoliv o odbornou neznalost,” píše se v textu.

Reformy nefungují báječně

Autorka také vyčítá Kalouskovi, že jeho hlavním cílem v bývalé vládě bylo ukázat, jak báječně fungují reformy. Stačí vzpomenout na vskutku rekordní rok 2008, kdy se ministerstvo financí „spletlo“ v odhadu ekonomického růstu o devět(!) procentních bodů, což nemá obdoby nikde na světě. Již tehdy bylo jasné, že k vyrovnanému rozpočtu se v českých podmínkách NELZE proškrtat, a tak se uměle nadhodnocoval růst, „aby to tak nějak vyšlo”, zlobí se mluvčí.

Nereálný růst

Dále postupuje ve výčtu, nelíbí se jí postup ministerstva u rozpočtu na rok 2012, kdy vláda počítala nominálně s růstem 5,2%, ačkoliv  reálně 2,5%. “Vzhledem k drastické škrtací politice vlády, a tomu odpovídajícímu vývoji na trhu práce a mezd je také naprosto udivující, že v návrhu vláda počítá s růstem domácí poptávky o 2%.”

“Zkrátka se nelze zbavit dojmu, že zadání znělo: schodek musí být tolik a tolik, doplňte údaje HDP a ostatního tak, aby nám to vyšlo,” říká petice.

Petice chce odstup ministra

“Vy sám jste pachatelem největšího dluhu v dějinách samostatné ČR,” tvrdí autorka a dodává, že politika ministra Kalouska, kdy na straně jedné zvyšujete degresivní daně, které dopadají nejvíc na ty nejchudší a na straně druhé rušíte daň z dividend jasně vypovídá o tom, v čí prospěch jsou tyto reformy prováděny a komu se za ně chodíte zodpovídat.

Závěr petice vyzývá k odstupu: “Opakovaně jste prokázal svou neschopnost řídit finanční hospodaření českého státu. Vyzýváme Vás proto: Odstupte!”

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nip

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…