Odvaha, jakou jsme v Evropě ještě neviděli, ocenil Zemanovo utrum americkému velvyslanci senátor Veleba

06.04.2015 10:54

Prezident Miloš Zeman prokázal odvahu, když americkému velvyslanci Andrew Schapirovi zavřel dveře na Hrad. Říká senátor za SPO Jan Veleba, který gesto české hlavy státu schvaluje. Americký velvyslanec prý nemá co kritizovat rozhodnutí prezidenta suverénní země.

Odvaha, jakou jsme v Evropě ještě neviděli, ocenil Zemanovo utrum americkému velvyslanci senátor Veleba
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jan Veleba

Veleba tvrdí, že do naší domácí reality vstoupil v podobě vyjádření amerického velvyslance Andrew Schapira prvek, který je v západních demokraciích bezprecedentní. Schapiro totiž podle jeho soudu nemá Zemana za jeho plánovanou cestu do Moskvy na oslavy sedmdesátého výročí konce druhé světové války co kritizovat, neboť jde o rozhodnutí prezidenta suverénní země.  

„Neumím si představit reciproční hypotetický výraz našeho velvyslance ve Washingtonu, kterým by nazval například zahájení bombardování Bagdádu v přímém televizním přenosu bez mandátu OSN pod vylhanou záminkou, že Saddám Husajn má atomové zbraně,“ uvádí Veleba ve svém komentáři zveřejněném na ParlamentníchListech.cz.

V tomto kontextu proto senátor oceňuje sdělení prezidenta Zemana pro ParlamentníListy.cz, že má americký velvyslanec za výroky na jeho osobu dveře na Hrad zavřené. „Nevzpomínám si, že by nějaký evropský politik našel odvahu k něčemu podobnému,“ vyzdvihuje Veleba prezidentovo gesto a dodává, že v rozepři českého prezidenta s americkým velvyslancem je vítězem prvně jmenovaný.

„Miloš Zeman do Moskvy pojede a česká vláda mu jeho cestu schvaluje a také ji zaplatí. A tak je to pan velvyslanec USA, který se nenadále ocitl v prekérní situaci. Vždyť tři roky, tolik ještě zbývá Miloši Zemanovi do skončení jeho mandátu, nejít na Hrad, to je pro velvyslance USA situace velmi prekérní, ne-li neřešitelná. Neboť k čemu takový velvyslanec vlastně je?“ táže se Veleba.

Celý komentář k přečtení ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

8:04 Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

TÝDEN V MÉDIÍCH Za potřebné políčky pro mnohé novináře považuje Petr Žantovský dvě zprávy z tohoto t…