Odvolací soud projedná žádost Bartáka o omluvu kvůli pandurům

15. 10. 2013 6:10

Pražský vrchní soud dnes znovu projedná žalobu exministra obrany Martina Bartáka na vydavatelství Mafra a novináře Janka Kroupu a Tomáše Syrovátku. Barták požaduje omluvu za článek z roku 2010, který se týkal nákupu obrněných transportérů Pandur. Soud mu původně nárok na omluvu přiznal a omluva vyšla v novinách, verdikt ale následně zrušil Nejvyšší soud.

Odvolací soud projedná žádost Bartáka o omluvu kvůli pandurům
Foto: wikipedie.cz
Popisek: Bývalý ministr obrany Martin Barták

Bartákovi vadí zveřejněný rozhovor redaktora Mladé fronty Dnes s rakouskými exmanažery zbrojařské firmy Steyr. Reportér v v otázkách opakovaně zmiňoval Bartákovo jméno. Podle žaloby na ochranu osobnosti tak text vyvolával dojem, že existují informace a případné důkazy o tom, že Barták v souvislosti s uzavíráním smlouvy o nákupu pandurů přijal úplatek.

Podle Nejvyššího soudu pražský vrchní soud v rozsudku nevysvětlil, proč upřednostnil právo na ochranu osobnosti před právem na svobodu projevu a právem na informace, a to i přesto, že v tématu článku lze vidět veřejný zájem. Výrok vrchního soudu je prý navíc částečně nesrozumitelný.

V souvislosti s nákupem pandurů stíhá policie Marka Dalíka, blízkého spolupracovníka expremiéra Mirka Topolánka. Barták čelí obvinění z korupce u jiné armádní zakázky - údajně požadoval úplatek přes 80 milionů korun od představitelů Tatry.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

7:36 Strana hulvátů a dobytků, rétorika jak od K. H. Franka. Tady nejde jen o jednoho čičmundu z Jesenice, varuje Petr Žantovský. Další důkaz mu poskytlo Šafrovo forum

TÝDEN V MÉDIÍCH Komunisté častovali své odpůrce mnoha ošklivými výrazy, ale o podřezávání sviní se n…