Odvolací soud projedná žalobu na KSČM kvůli výrokům Semelové

13.10.2016 6:17

Odvolací Městský soud v Praze dnes projedná žalobu právníka Michala Kincla (TOP 09) na KSČM a poslankyni Martu Semelovou kvůli jejím televizním výrokům o Miladě Horákové či o invazi vojsk v roce 1968. Obvodní soud v lednu označil Kinclovu žádost o omluvu za nedůvodnou, protože napadené výroky nezpůsobily právníkovi újmu.

Odvolací soud projedná žalobu na KSČM kvůli výrokům Semelové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marta Semelová
reklama

Semelová jako host v pořadu ČT24 Hyde Park zpochybnila, že přiznání později popravené političky Horákové ve vykonstruovaném procesu bylo vynucené. Odmítla, že obsazení Československa v roce 1968 bylo okupací, podle ní šlo o internacionální pomoc. Vasila Biľaka, signatáře zvacího dopisu vojskům Varšavské smlouvy, označila za pozitivní postavu československých dějin.

Komunistická strana žalobu pokládá za účelovou, zastupitel v Brně-Bohunicích Kincl ji prý využil ve své předvolební kampani. Policie, která výroky zkoumala, konstatovala, že vystoupení političky nebylo trestným činem. Soudce sice Kinclův požadavek omluvy nepravomocně zamítl, zároveň ale řekl, že rozumná obava z komunistické ideologie je zdravá. Semelová na vyřčených názorech trvá.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

8:13 Nesmíte říkat „blázen“, ale „člověk s duševním onemocněním“, káže zástupkyně ombudsmana Šimůnková. A má i další nápady, ze kterých si někteří smíchy poprskali monitor

Zástupkyně ombudsmana Monika Šimůnková se domnívá, že by některé výrazy mohly pro svoji nevhodnost z…