Odvolací soud znovu projedná Popelkův incident před úřadem vlády

21.01.2015 10:32

Pražský městský soud dnes znovu projedná odvolání aktivisty Slávka Popelky proti rozsudku, který mu uložil osmiměsíční podmíněný trest za násilí proti úřední osobě. Podle obžaloby najel Popelka autem do zasahujícího policisty při demonstraci před Úřadem vlády. Loni odvolací soud rozhodl, že společenská škodlivost Popelkova skutku nebyla tak vysoká, aby šlo o trestný čin. S tím však nesouhlasil nejvyšší státní zástupce, který se ve věci úspěšně dovolal. Informuje o tom ČTK.

Odvolací soud znovu projedná Popelkův incident před úřadem vlády
Foto: hns
Popisek: Slávek Popelka
reklama

Popelka je mluvčím Holešovské výzvy, která dlouhodobě požadovala odstoupení vlády Petra Nečase. Jednu z demonstrací uspořádala v dubnu 2013 před pražskou Strakovou akademií v době, kdy v budově začínala schůze ministrů. Popelka tam svým vozem zablokoval provoz. Poté, co ho policisté vykázali, odjel, následně se ale vrátil, ve voze se zamknul a odmítl jej opustit. Se strážci zákona nekomunikoval a podle obžaloby se nakonec proti jednomu z nich schválně rozjel. 

Popelka přiznává, že chtěl zastavit dopravu, úmyslné najetí autem do policisty však popřel. Tvrdí, že zapnul blinkr a zařadil rychlost, čímž dal najevo, že chce odjet. Vůz se podle něj pohyboval rychlostí asi pět kilometrů v hodině. Také zasahující policista u soudu dříve vypověděl, že se údajným najížděním necítil ohrožen na zdraví. Policisté později rozbili obuškem okénko, nastříkali Popelkovi do obličeje pepřový sprej a vytáhli ho z auta ven.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: bra, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

19:25 To chvilkaře zklame! Xaver vytáhl projev o situaci v ČT. A radoval se

Moderátor Luboš Xaver Veselý na svém Facebooku sdílel videa s názory na jeho zvolení do Rady České t…