Ohnivé peklo v Bohumíně: Skrytá příčina. Hrozí další katastrofy

09.08.2020 19:01

Vždyť jde o život! Odborník na družstevnictví a státní správu Ivan Přikryl se kvůli hořícímu panelovému domu v Bohumíně obrátil na spoluobčany. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) od něj dostal zásadní radu.

Ohnivé peklo v Bohumíně: Skrytá příčina. Hrozí další katastrofy
Foto: Repro Facebook Tomas Minarcin
Popisek: Požár domu v Bohumíně
reklama

Zpráva o sobotním požáru v panelovém domě v Bohumíně proletěla Českem jako blesk. Ohnivý živel si bohužel vyžádal jedenáct lidských životů, z toho tři děti. Možný viník se policii sám přiznal, že v bytě zapálil oheň. Podle informací deníku Právo touto cestou řešil rodinné spory. A je-li opravdu oním nebezpečným žhářem, má na svědomí život svého syna, jeho partnerky i svého vnuka, kteří uhořeli.

Odborník na družstevnictví a státní správu Ivan Přikryl však na sociální síti Facebook naznačil, že nemuselo dojít k tak velké tragédii, kdyby byly do puntíku splněny všechny bezpečnostní předpisy a u bytů panelových domů byly instalovány dveře, které nějaký čas vydrží odolávat ohni.

„Je to tragédie, ale vlastníci domů, SVJ, družstva nebo obce se prevenci nevěnují. Víte, že vchodové dveře do bytu mají vydržet 40 minut než prohoří a že mají mít těsnění proti kouři? Myslím, že 80 % dveří těmto normám neodpovídá. A není to jediný požadavek. Takové revize by měl ‚oprášit‘ ministr vnitra. Mám takový materiál zpracován, ale na GŘ HZS vědí dobře, o co jde. Ale revize stavu zejména paneláků považuji za prioritu. A co Váš byt a dům? Kdy byla provedena revize? A máte certifikát na dveře? Vždyť jde o život!“ zvolal.

V diskusi pod svým příspěvkem si posteskl, že preventivní opatření často lidi vůbec nezajímají, byť uznal, že když požár vyvolá žhář úmyslně, preventivní opatření bránící požárům nemusí pomoci.

Právník Ivan Přikryl o požáru v Bohumíně

Právník Ivan Přikryl o požáru v Bohumíně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

12:13 „Začněte pracovat! Svět nejsou jen sociální sítě!“, „Přiberte si ministerstvo propagandy!“ V Partii málem tekla krev. Havlíček a Pekarová Adamová v sobě

V nedělní Partii se setkali vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) a předsedkyně T0P 09 Markéta Pekarov…