Ohromný skandál hýbe Žatcem. Starostka a zároveň senátorka za hnutí ANO odmítá mluvit o zmizelých milionech. My to ticho doslova prorvali

24.05.2018 16:01 | Zprávy

ParlamentníListy.cz mají k dispozici audit společnosti Žatecká teplárenská. Když jsme se do něj začetli, nestačili jsme se divit. Audit mimochodem provedla renomovaná firma Ernst & Young.

Ohromný skandál hýbe Žatcem. Starostka a zároveň senátorka za hnutí ANO odmítá mluvit o zmizelých milionech. My to ticho doslova prorvali
Foto: mesto-zatec.cz
Popisek: Starostka Žatce Zdeňka Hamousová

Správa majetku města by měla být prováděna hospodárně a efektivně. V Žatci to zřejmě neplatí. Podle auditu to spíše vypadá, že čím víc neefektivní vedení, tím lepší.

Co všechno jsme vyčetli? Tak například, že Žatecká teplárenská v době, kdy ve vedení seděla současná starostka a senátorka Zdeňka Hamousová (ANO), zřejmě uměle navyšovala stavy dřevní štěpky, vykazovala dokonce takové zásoby, že by ji nebylo možné ani uskladnit. Po třech letech takového výkaznictví tyto zásoby opět stahovala. Bez zjevné vnější příčiny.

Citujme: „Vzhledem k tomu, že k 31. 12. 2013 byly zásoby dřevní štěpky výrazně nadhodnoceny, mohlo dojít ke zpronevěře prostředků ŽTAS, krádeži dřevní štěpky nebo podvodům ze strany dodavatelů.“

Manipulace se zásobami štěpky však není jediným hříchem. Špatně zvolená strategie výroby tepla versus elektřiny v letních měsících v období 2011–2015 vedla dle auditu ve společnosti k ušlému ekonomickému zisku ve výši 19,4 milionu korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Tomio Okamura byl položen dotaz

Proč jste na ministra nenavrhli někoho, kdo má české občanství?

Podle mě by to měla být jedna z hlavních podmínek a divím se, že není ze zákona, a že zrovna vy nevyberete někoho, kdo má naše občanství. Děkuji za odpověď. Bartošová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Klára Samková: Turek je na straně vítězů. Pavel by si to měl uvědomit

12:11 Klára Samková: Turek je na straně vítězů. Pavel by si to měl uvědomit

Nejdříve šílenci, pak proroci, pak časní příznivci a nakonec všichni, i ti, kdo přišli pozdě. Advoká…