Ohrožení Mynářovy rodiny? Požár uhašen, jiný začal. Ujely nervy

5.4.2022 9:31 dop. | Glosa

Hradní kancléř Vratislav Mynář přišel s tvrzením, že jeho chata v Osvětimanech začala hořet nikoli náhodou, nýbrž po cíleném útoku. Prohlásil, že byly ohroženy i jeho děti a konstatoval, že na tom nesou vinu i média. Šéfredaktor Respektu Erik Tabery Mynářovi rychle vrátil úder. „Dno neexistuje. Když si myslíte, že ho někdo našel, parta z Hradu záhy přijde s něčím, co ho prorazí,“ konstatoval šéfredaktor. A nepřímo poslal Mynáře kamsi. Tam, kam ukrajinští obránci poslali jednu z ruských vojenských lodí...

Ohrožení Mynářovy rodiny? Požár uhašen, jiný začal. Ujely nervy
Foto: Hana Brožková
Popisek: Hradní kancléř Vratislav Mynář měl tiskový brífink k hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana. Obul se do předsedy senátu Miloše Vystrčila

Hradní kancléř Vratislav Mynář má za to, že za požárem jeho chaty je i vliv českých médií. Naznačil, že časopisy jako Respekt mají svůj podíl dokonce i na tom, že byla ohrožena jeho rodina. Úder na česká média nechal dokonce zvěčnit na videu.

„Již léta jsem svědkem štvavé a nenávistné kampaně médií,“ prohlásil na videu Mynář. „Ten den, kdy se to stalo, jsem tady měl trávit se svou rodinou prodloužený víkend. Jen onemocnění mého syna znamenalo to, že jsme zůstali v Praze a ne tady. Nechci ani domyslet, jaká hrůza se mohla stát,“ konstatoval Mynář s tím, že požár rozpoutal někdo, kdo podlehl nenávisti, kterou rozpoutává Česká televize, konkrétně pořad 168 hodin i Reportéři ČT, ale i Český rozhlas, Seznam Zprávy a časopis Respekt.

Anketa

Který z jmenovaných šéfů vlád je nejlepší?

1%
0%
3%
95%
hlasovalo: 55039 lidí

A tady se šéfredaktor Respektu rázně ohradil.

„Dno neexistuje. Když si myslíte, že ho někdo našel, parta z Hradu záhy přijde s něčím, co ho prorazí. Nově Vratislav Mynář obvinil média, že mohou za vypálení jeho chaty, kde mu prý málem uhořela rodina. Mezi viníky zařadil i náš časopis. A proti tomu je třeba se ohradit,“ napsal Tabery.

Upozornil, že hradní úředník nepodložil svá tvrzení konkrétními důkazy. Pokud by novináři postupovali stejně, jako to dělá Mynář, mohli by prý např. napsat, že si svůj srub zapálil sám. A taktéž nepředložit žádné důkazy.

Novináři z Respektu podle Taberyho namísto toho upozorňují na to, co Mynář na Hradě opravdu dělá. Nechal skartovat tajnou zprávu k Vrběticím a provedl další věci.

„Pane Mynáři, ve svém nechutném prohlášení nám mimo jiné vzkazujete: ‚Nikdy se před vámi neskloním.‘ To po vás nikdo nechce, vůbec mě nenapadá, co by nám to přineslo. Ale následovat ruskou válečnou loď, to byste tedy mohl,“ uzavřel Tabery.

Vedle Erika Taberyho odsoudil Mynářova slova také český Syndikát novinářů, který stejně jako Tabery konstatoval, že hradní úředník sice obvinil média, ale pro svá obvinění nepředložil žádný důkaz.

„Syndikát novinářů nepodložené útoky na novináře rozhodně odsuzuje a za zvláště zavrženíhodný pokládá fakt, že vedoucí Kanceláře prezidenta republiky se pokouší bez jakýchkoli důkazů vyvolat dojem, že požár na chatě v Osvětimanech byl založen úmyslně v přímé návaznosti na práci novinářů. Jestli lze něco označit za nenávistnou kampaň, potom právě takovéto postupy,“ stojí v prohlášení Syndikátu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

USA ovládly Evropu. Ale svět? Petr Drulák nemá pro spojence dobré zprávy

14:02 USA ovládly Evropu. Ale svět? Petr Drulák nemá pro spojence dobré zprávy

Profesor Drulák byl nedávno hostem Rádia Univerzum, kde hovořil o širších následcích rusko-ukrajinsk…