Okamura: Odmítám povinné očkování, očkování pod nátlakem a diskriminaci neočkovaných

02.12.2021 14:18 | Ze sítí

Poslanci SPD jsou proti návrhu, že by se mělo zavést povinné očkování proti onemocnění Covid-19 pro vybrané skupiny. Jenže jejich návrh ostatní poslanci zamítli. „Je naprostý nesmysl nutit plošně k očkování zdravé, odolné lidi, kteří by měli mít svobodu rozhodování, zda se naočkují, nebo se s virem poperou a získají přirozenou imunitu, přičemž miliony z nich se s virem už potkali a tu imunitu mají. Statistiky to jasně ukazují, že tito lidé nemocnice nezatěžují,“ hovořil ve Sněmovně Okamura.

Okamura: Odmítám povinné očkování, očkování pod nátlakem a diskriminaci neočkovaných
Foto: Repro CNN Prima News
Popisek: Tomio Okamura v debatě na Primě

Předseda SPD upozornil na slova policejního prezidenta, který sdělil, že v případě nařízení povinného očkování až čtvrtina policistů zvažuje odchod. „To znamená deset tisíc policistů. Podobná situace může být i u hasičů, vojáků a dalších složek,“ obává se Okamura. 
 

Anketa

Necháte/nechali byste očkovat své malé dítě proti covidu-19?

12%
84%
hlasovalo: 42828 lidí
Ministr vnitra Hamáček jejich odchod již také potvrdil, a to s nadějí, že jich prý až zas tolik nebude. „To je opravdu v uvozovkách fajn, že pokud to dobře vláda zmanipuluje, tak nám neodejdou desetitisíce, ale stovky či tisíce těch, kdo chrání a brání naše bezpečí a životy. Čili na základě vládního návrhu zdraví lidé, kteří se starají o naše bezpečí, nesmí své zdraví v tělocvičnách a bazénech posilovat a zvyšovat svoji imunitu, a ty, kdo se odmítnou zbytečně očkovat, navíc vystrnadí vláda ze služby. To je absurdní a současně opravdu odporné jednání s těmi, kteří nás chrání,“ uvedl.
 
„Návrh na povinné očkování je prostě nesmysl, protože nutit plošně k očkování zdravé odolné lidi samozřejmě nemá logiku. I vláda, i my víme, že nejde samozřejmě o zdravotnický efekt. V praxi zavedení povinného očkování naopak odpůrcům očkování pomůže očkování odmítnout. Povinné očkování upravuje zákon o ochraně veřejného zdraví a ten zcela jednoznačně říká, že z povinného očkování je vyňat ten, kdo má proti dané infekci imunitu. 
 

Anketa

Bude nakonec od března 2022 povinné očkování? Třeba i jen vybraných skupin.

11%
86%
hlasovalo: 11465 lidí
 
Judikáty Nejvyššího správního soudu v minulosti navíc daly za pravdu odpůrcům jiných očkování v případě takzvané výhrady svědomí. Jinými slovy, kdo prokáže imunitu, a to nejen protilátkami, ale také například buněčnou imunitou, prověřenou například certifikovanou laboratoří, ten se očkovat nebude muset stejně jako ten, kdo ho odmítne z morálních důvodů,“ vysvětlil. 
 
To je podle něj zřejmě i důvod, proč nikdo povinné očkování nenavrhl, protože tím by se ukončila debata o uznávání protilátek. „Jenže o tohle opět nejde. Jde o jasný signál, že stát zavádí tvrdou covidovou diktaturu ve jménu covidového byznysu,“ hřímal. 
 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch podle Okamury zneužívá práva a svobody svých spoluobčanů. 
 
„Taky bych připomněl hlasování z pátku tady ve Sněmovně, protože hnutí SPD je jediné, které se postavilo proti zrušení vánočních trhů. Všechny ostatní strany k tomu zaujaly v podstatě mlčení, nebo dokonce v případě vládního hnutí ANO ty trhy zakázaly,“ dodal Okamura.
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

19:20 Drahoš asi přiznal, co nechtěl. Zkušený politik obrátil jeho argumenty proti němu. Volit ze zahraničí poštou? A je jasno

Každému volebnímu hlasování by měl být někdo přítomen kvůli kontrole. Bývalý a zkušený politik ODS V…