Okamura jasně: Reflex lže! Stranické miliony jsem si nenechával, předával jsem je dodavatelům

03.04.2014 13:37

Předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura dnes v prohlášení rozeslaném médiím rozhodně popřel nařčení, která na jeho adresu dnes otiskl časopis Reflex. Okamura se také nechal slyšet, že vůči periodiku připravuje právní kroky.

Okamura jasně: Reflex lže! Stranické miliony jsem si nenechával, předával jsem je dodavatelům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr hnutí Úsvit Tomio Okamura
reklama

Okamura uvedl, že již v minulosti byla smlouva Úsvitu s ním na jeho žádost ukončena dohodou, protože ji považoval za nevhodnou. Mediální služby pro hnutí nyní zajišťují jiné subjekty. „Všechna plnění byla již v minulosti narovnána a Tomio Okamura výsledně od hnutí nezíská ani korunu. S těmito fakty byl v minulosti seznámen i auditor, který dal hnutí výrok `bez výhrad`. Konstatujeme, že již dříve byla celá věc uzavřena a narovnána,“ uvádí se v prohlášení.

V něm se ale přiznává, že před podzimními volbami do Poslanecké sněmovny Tomio Okamura dostal důvěru ostatních členů hnutí a vzhledem ke svým desetiletým zkušenostem s public relations byl požádán, zda-li by si mohl vzít do budoucna na starost kompletní zajištění mediálních služeb, včetně nasmlouvání mediálních agentur a věcí s tím spojených. „Na základě toho byla před volbami uzavřena smlouva. Po úspěšných volbách Tomio Okamura sám vyzval k ukončení smlouvy,“ uvádí prohlášení.

Tvrzení Reflexu, že vyváděl z hnutí v listopadu a v prosinci 2013 peníze tím, že si fakturoval mediální a marketingové činnosti, které nemohl zvládnout, označil Okamura za lživá.

Služby Úsvitu zajišťoval Okamura prostřednictvím subdodavatelů

Služby byly Tomio Okamurou zajišťovány na základě žádosti ostatních členů hnutí prý jen po organizační stránce. „Konkrétní činnosti byly zpracovávány několika subdodavateli. Nejedná se tedy o činnost jedné osoby, jak tvrdí bez důkazů Reflex, ale celé řady osob. Proto je počet hodin uváděných ve výkazech vyšší, než by mohl udělat jeden člověk. Reflex například argumentuje tím, že se pracovalo i 24. a 25. prosince, což je podle nich nesmysl. Opět zcela lživá konstrukce, neboť naopak přes celé svátky pracoval tým lidí na kampani pro doplňovací senátní volby ve Zlínském kraji, které se konaly v první polovině ledna 2014. Vše je řádně dokladováno, řádně zaúčtováno a zdaněno a všechny platby byly prováděny bezhotovostně,“ vysvětluje Okamura.

Útok Reflexu je prý začátkem kampaně proti Úsvitu

Odmítá i kritiku Reflexu na adresu stanov hnutí Úsvit.  „Stanovy hnutí byly uznány jako demokratické Ministerstvem vnitra, všechna rozhodnutí jsou konzultována minimálně s předsednictvem a na rozdíl od jiných politických stran v tuzemsku není hnutí ovládáno kmotry,“ uvedl Okamura.

Okamura závěrem dodává, že nepravdivá nařčení Reflexu považuje za počátek předvolební kampaně proti hnutí. „Tomio Okamura připravuje příslušné právní kroky vůči časopisu Reflex. Je jistě náhodou, že k tomuto útoku došlo jen týden poté, kdy Obvodní soud pro Prahu 7 vydal proti Reflexu předběžné opatření,“ dodal Okamura závěrem.

Celý text prohlášení šéfa hnutí Úsvit Tomia Okamury:

Reakce předsedy hnutí Úsvit k nařčením časopisu Reflex

Předseda hnutí Úsvit se ohrazuje proti nepravdivým tvrzením týdeníku Reflex, který ho nařkl z tunelování hnutí. Hnutí Úsvit nemá žádnou platnou smlouvu s předsedou hnutí, panem Tomio Okamurou, na základě které by mu hnutí vyplácelo jakékoliv finanční prostředky, ani mu nejsou finanční prostředky vypláceny žádným jiným způsobem. Již v minulosti byla smlouva s Tomio Okamurou na jeho žádost ukončena dohodou, protože ji považoval za nevhodnou, a mediální služby zajišťují jiné subjekty. Všechna plnění byla již v minulosti narovnána a Tomio Okamura výsledně od hnutí nezíská ani korunu. S těmito fakty byl v minulosti seznámen i auditor, který dal hnutí výrok „bez výhrad“. Konstatujeme, že již dříve byla celá věc uzavřena a narovnána.

Před podzimními volbami do Poslanecké sněmovny Tomio Okamura dostal důvěru ostatních členů hnutí a vzhledem ke svým desetiletým zkušenostem s public relations byl požádán, zda-li by si mohl vzít do budoucna na starost kompletní zajištění mediálních služeb, včetně nasmlouvání mediálních agentur a věcí s tím spojených. Na základě toho byla před volbami uzavřena smlouva. Po úspěšných volbách Tomio Okamura sám vyzval k ukončení smlouvy.

Časopis Reflex v dnešním čísle uvádí, že Tomio Okamura vyváděl z hnutí v listopadu a v prosinci 2013 peníze, tím, že si fakturoval mediální a marketingové činnosti, které nemohl zvládnout. Celá konstrukce Reflexu je lživá. Služby byly Tomio Okamurou zajišťovány na základě žádosti ostatních členů hnutí, ale pouze po organizační stránce. Konkrétní činnosti byly zpracovávány několika subdodavateli. Nejedná se tedy o činnost jedné osoby, jak tvrdí bez důkazů Reflex, ale celé řady osob. Proto je počet hodin uváděných ve výkazech vyšší, než by mohl udělat jeden člověk. Reflex například argumentuje tím, že se pracovalo i 24. a 25. prosince, což je podle nich nesmysl. Opět zcela lživá konstrukce, neboť naopak přes celé svátky pracoval tým lidí na kampani pro doplňovací senátní volby ve Zlínském kraji, které se konaly v první polovině ledna 2014. Vše je řádně dokladováno, řádně zaúčtováno a zdaněno a všechny platby byly prováděny bezhotovostně.

Odmítnout je třeba i námitky vznesené k hnutí a jeho stanovám. Stanovy hnutí byly uznány jako demokratické Ministerstvem vnitra, všechna rozhodnutí jsou konzultována minimálně s předsednictvem a na rozdíl od jiných politických stran v tuzemsku není hnutí ovládáno kmotry. K přijímání nových členů hlásících se po úspěšných volbách hnutí přistupuje s rozvahou, a to s ohledem na negativní zkušenosti jiných politických stran.

Nařčení zveřejněná časopisem Reflex jsou tedy nepravdivá a považujeme je za počátek předvolební kampaně proti hnutí. Tomio Okamura připravuje příslušné právní kroky vůči časopisu Reflex. Je jistě náhodou, že k tomuto útoku došlo jen týden poté, kdy Obvodní soud pro Prahu 7 vydal proti Reflexu předběžné opatření.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prymula varuje: Autonehoda? Nebude pro vás ventilátor. Proto tato opatření

13:15 Prymula varuje: Autonehoda? Nebude pro vás ventilátor. Proto tato opatření

Důvody, proč se zpřísňují opatření, uvedl na tiskové konferenci po jednání vlády ministr zdravotnict…