Okamura o vypláchnutých mozcích. Souvisí to s Hřibem a Kolářem. A věc, co se nebude líbit v Bruselu

8. 5. 2020 12:09

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura usedl před kameru a oslovil své spoluobčany. Zhodnotil aktuální situaci. Varoval před možným nástupem diktatury obalené do hezkých slov o potřebě lidi chránit před koronavirem. Poté vyslovil ještě jedno varování spojené s druhou světovou válkou a udeřil na média, která se podle něj podílí na dnešním vyplachování mozků mladým lidem ve jménu budování globální říše bez národů a svobody.

Okamura o vypláchnutých mozcích. Souvisí to s Hřibem a Kolářem. A věc, co se nebude líbit v Bruselu
Foto: repro Youtube, BR
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Okamura si ve svém videokomentáři vzal na paškál záměr vlády Andreje Babiše, která se chystá významně posílit pravomoci ministerstva zdravotnictví, které momentálně řídí Adam Vojtěch nominovaný hnutím ANO. Posílení pravomocí je vysvětlováno nutností rychlé reakce na epidemii koraviru a jí podobné. Okamura prý proti této základní myšlence nic nemá. Upozorňuje však na jedno „ale“.

Anketa

Kdo je vám sympatičtější?

hlasovalo: 29041 lidí

Nic proti myšlence rychlé reakce na epidemii, ale jde o to, kdo má nad námi mít moc, kdo nám, mně, vám, kdykoli dle svého osobního uvážení zavře krám, přesněji, kdo plošně rozhodne, že se nebudou konat svatby, bohoslužby nebo se zavřou všechny obchody a naopak zůstanou otevřené třeba hobbymarkety. Hnutí SPD od počátku jasně říká, že nechceme, aby takto závažné celoplošné kroky, které ovlivňují všech deset milionů občanů, rozhodoval jeden ministr - tedy jeden člověk. Vyzvali jsme vládu, aby do zákona vložila ustanovení, že rozhodnutí bude muset schválit celá vláda. Tento náš návrh vláda vyslyšela,“ začal Okamura.

Vedle toho prý SPD požaduje, aby zákon obsahoval větu, že omezení mají být uplatňována jen v nezbytném rozsahu a po nezbytně dlouhou dobu. Tady ale vláda návrh Okamurova hnutí neakceptovala. Do třetice by prý vláda měla zajistit dostatečné kompenzace lidem, které restrikce zasáhnou. V koronavirové krizi podle Okamury vláda tento bod podcenila. 

Nakonec zdůraznil, že kdyby plošná opatření ministerstva zdravotnictví měla platit více než 30 dní, měla by se k tomu vyjadřovat Sněmovna. I toto ustanovení vláda odmítla.

Okamura je prý rád, že Česko koronavirovou pandemii zvládá a zvládá ji i díky krizovému zákonu, s nímž je ovšem třeba nakládat velmi opatrně. A když už ho vláda využívá, musí tak činit pod kontrolou parlamentu. Tak si to žádá demokracie, zdůraznil Okamura. „Jakkoli je v našem případě nedokonalá, protože hlavní slovo by měli mít principiálně v prvé řadě přímo občané, nikoli poslanci. Stav, kdy rozhoduje úzká elita, nebo, nedej Bůh, jeden ministr - prodloužená ruka jednoho premiéra, kdy jeden či jen pár lidí rozhodují bez kontroly a možnosti opravy, to není demokracie, tomu se říká úplně jinak,“ odkázal Okamura varovně k diktatuře.

Anketa

Je prezident Zeman vlastizrádce?

5%
95%
hlasovalo: 17286 lidí

Poté přehodil tematickou výhybku a připomněl, že si 8. května 2020 připomínáme 75. výročí osvobození Československa od nacismu. Slavíme konec druhé světové války.

Okamura v tento den odsoudil záměr starosty pražských Řeporyjí Pavla Novotného (ODS) postavit pomník Vlasovcům - sovětským občanům, kteří pod dojmem Stalinovy tyranské vlády v SSSR nabídli své služby dalšímu diktátorovi, Adolfu Hitlerovi. Ve službách nacistům spáchali tito vojáci válečné zločiny, ale v závěru války také napomohli osvobození Prahy.

Okamura varoval před snahou vštěpovat především mladým lidem nový pohled na druhou světovou válku.

„Dnes to vypadá, že se stala naprostou realitou v médiích i ve výrocích některých politiků snaha o naprostou revizi historického a především politického pohledu na tyto události. Památníky pro vojáky generála Vlasova, zpochybňování obětí sovětské armády, to vše je součástí snahy o zásadní revizi této dějinné události. Je nepochybné, že tyto snahy budou pokračovat s cílem, aby si především mladá generace vytvořila zcela jiný názor na průběh událostí v průběhu druhé světové války. Nejde o nahodilý jev a náhodné výroky. Přišly v okamžiku, kdy již nežijí pamětníci, kdy mizí mezigenerační předávání zkušenosti v rodinách a kdy lze snadno vytvářet pokřivený mediální obraz o tom, co se tehdy stalo,“ uvedl Okamura.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Zatím vystupují pouze komunální politici a někteří vládní politici jakoby neutrálně komentují jejich výroky. Zásadní prim hrají některá média, která se zcela zásadním způsobem podílí na tomto hanebném vyplachování mozků,“ pokračoval Okamura.

Komunální politici, které má na mysli, v čele s pirátským primátorem Prahy Zdeňkem Hřibem, se podle něj dopouštějí darebáctví. Toto darebáctví je prý dobře vidět právě na výroku Zdeňka Hřiba, že Prahu neosvobodila sovětská armáda, ale přišla už do osvobozeného města.

„Pan primátor touto logikou naprosto zpochybnil fakt osvobození Plzně armádou USA. Také přišla do města, kde Němci již nekladli organizovaný odpor a moc převzal revoluční výbor,“ vyložil divákům svůj pohled Okamura.

Předseda SPD je toho názoru, že musíme vzdát čest všem vlastencům, kteří bojovali proti Německu a jeho spojencům. Němci tehdy chtěli vyhladit český národ a nepovedlo se jim to i díky lidem, kteří za naši svobodu položili život. Tito lidé se podle Okamury nesmí stát obětí ideologického uvažování. Lidé, kteří oběti hrdinů zpochybňují, slouží podle Tomia Okamury Evropské unii, která chce vytvořit superstát nikoli nepodobný nacistické Třetí říši. Tak to alespoň vidí Okamura.

„Víme přesně komu a proč slouží lidé zpochybňující hrdinství obětí v boji proti hitlerovskému Německu. Slouží globalizmu a Evropské unii s cílem vybudovat evropský superstát pod diktátem elit. Mění se doba, mění se způsoby a metody, ale jejich cíl zůstává stejný - globální říše bez národů a svobody,“ vypálil Okamura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

19:51 Ruský pohled na kauzu Koněv: I u nás víme, že s památníky to může být složité. Ale plánovat kvůli tomu vraždu tří starostů?

Agent s ricinem. Podle českých médií to je čtyřiatřicetiletý ředitel Ruského střediska vědy a kultur…