Okamura prozradil, za jakých podmínek by toleroval Babišovu vládu

09.12.2017 18:38 | Zprávy
autor: mp

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) podpoří pouze takovou vládu, která bude plnit jeho program. Usnesla se na tom dnes celostátní konference hnutí v Praze. Podle předsedy Tomia Okamury a místopředsedy Radima Fialy se zatím nemá cenu bavit o podpoře menšinové vlády Andreje Babiše (ANO), jelikož je o podporu dosud nepožádal. Navíc podle nich není známé programové prohlášení možné příští vlády. Zprávu přinesla ČTK.

Okamura prozradil, za jakých podmínek by toleroval Babišovu vládu
Foto: Jonáš Kříž
Popisek: Tam, kde určuje pravidla Okamura, to novináři mají těžké... (Celorepubliková konference SPD v Praze)

Okamura uvedl, že SPD nepodpoří žádnou vládu, která by nepodpořila program hnutí. „Jdeme prostě za programem. Můžeme slevit z některých bodů, můžeme hledat programové průsečíky, můžeme nějakým způsobem udělat kompromisy, ale nesmí být cílem nějaká teplá korýtka a nesmí být cílem vyměnit program za nějaké osobní výhody,“ řekl dnes Okamura na tiskové konferenci. Dodal, že debatu o vládě s ostatními stranami nevylučuje. „Máme určité indicie, že by se jednání mohla posouvat,“ podotkl Okamura.

Podle Fialy se situace velmi rychle mění a SPD nyní nemá k čemu zaujímat stanovisko. „Máme na stole rodící se vládu Andreje Babiše. Pan Babiš nám ještě nepředstavil ani personální, ani programový koncept té vlády,“ řekl Fiala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…