Okamura se k cestě na Hrad nerozhodl. Rozjel však jasnou akci

3. 10. 2012 6:34

Tomio Okamura se možná nakonec přece jen zapojí do souboje o prezidentskou funkci. V žebříčcích kandidátů se pravidelně umísťuje celkem solidně, ačkoliv kandidaturu doposud neoznámil, takže si stále pohrává s myšlenkou, že by to přece jen mohl zkusit. Už prý začal „nanečisto“ sbírat podpisy občanů a rovněž sondovat půdu mezi politiky, zda by jej nebyli ochotni dostat do přímé volby snazší cestou než je podpora od zákonodárců.

Okamura se k cestě na Hrad nerozhodl. Rozjel však jasnou akci
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Volební vůz Tomia Okamury
reklama

MF DNES přináší zjištění, že česko- japonský podnikatel Tomio Okamura stál uvažuje o prezidentské kandidatuře. ParlamentníListy.cz již informovaly, že Okamura již začal sbírat pod svou kandidaturu podpisy občanů, ačkoliv oficiálně ještě zájem kandidovat neoznámil. Chce tak učinit až po senátních volbách, kdy mu však do uzávěrky přihlášek bude zbývat jen necelý měsíc. Rozhodne se právě podle výsledku své kandidatury do Senátu.

Proto se podle MF DNES rozhodl sondovat půdu i mezi poslanci a senátory. Těch by mu stačilo přesvědčit pouze dvacet, respektive deset. V poslední době se prý stále častěji pohybuje po malostranských palácích a snaží se vyjednávat. Jednal prý s Věcmi veřejnými, i s předsedou poslanců TOP 09 STAN Petrem Gazdíkem. Za ním si prý zajel přímo do jeho bydliště v Suché Lozi. Gazdík mu však řekl, že jeho strana podporuje svého předsedu Karla Schwarzenberga.

Nakonec by čechojaponec mohl uspět mezi komunisty. Ti svého kandidáta stále nemají a předseda jejich poslanců Pavel Kováčik připustil, že s některými poslanci vyjednávat mohl. Jinde však úspěchy neslaví. Z ČSSD jej odmítl podpořit dokonce i Michal Hašek, považovaný za Okamurova blízkého přítele, který mu dokonce křtil jednu z jeho knih.

Řadu poslanců však děsí některé Okamurovy názory, například když se ve své knize vážně píše, že mu zakázaná Dělnická strana nepřijde jako extremistická. Okamura sám připouští, že to mezi politiky zkouší. „Asi bych byl špatný manažer, kdybych všeobecně nesondoval, zda má moje kandidatura reálný základ,“ říká k tomu. Jak reálný je, však říct nechce. Na dotaz, kolik poslanců či senátorů mu podpis přislíbilo, odpověděl nejprve, že o tom nemůže hovořit, a poté, že si to nepamatuje.   


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

17:46 „Jsem na*ranej.“ Český lev: Jiní umělci svědčí. Kyselé hrozny a zlo

„Jsem nasranej!“ „Dělá to jen zlou krev!“ „Nemoc nedělá výjimky, nedělejme je ani my.“ I taková slov…