Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?

20.09.2021 17:28 | Ze sítí

Senátor Václav Láska (SEN21) se podivuje nad jednáním předsedy SPD Tomia Okamury, který podal předžalobní výzvu na herce Jana Hrušínského, který ho pomluvil v Láskově talk show. „Je zvláštní, když Tomio Okamura – coby velký zastánce ničím neomezeného práva na svobodu slova – rozdává jednu předžalobní výzvu za druhou těm, kteří se kriticky vyjadřují o něm,“ nechápe Láska, že zrovna Okamura nerespektuje svobodu slova.

Okamura se ohradil proti pomluvám od Hrušínského, Láska se mu vysmál: Takto hájíte svobodu slova?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Václav Láska

„Jan Hrušínský dostal předžalobní výzvu, ve které jej Tomio Okamura vyzývá, aby se mu omluvil za výrok, že Okamura je ‚takový malinkatý nácek, který by v případě, že by potkal Adolfa Hitlera v parku, se od něj neodtrhl.‘ Jan Hrušínský tohle pronesl v mém podcastu Neřízená střela, když jsme se bavili o představení jeho divadla Na Jezerce,“ uvádí na svém facebooku Láska s tím, že Hrušínský omluvu nepřipravuje a nebude se dále nijak omezovat v podobných prohlášeních na adresu Okamury.

Mgr. Václav Láska

  • BPP
  • Tento profil nevytvořil Václav Láska, proto zde není aktivní
  • senátor

Láskovi přijde zvláštní, že zrovna Okamura podává na někoho za jeho výroky předžalobní výzvu.

„Okamura – coby velký zastánce ničím neomezeného práva na svobodu slova – rozdává jednu předžalobní výzvu za druhou těm, kteří se kriticky vyjadřují o něm. Nicméně aby to bylo všechno fér, rozhodl jsem se do svého podcastu Neřízená střela pozvat Tomia Okamuru také. Povídali bychom si o tom, proč si někteří lidé o něm myslí to co Jan Hrušínský a proč si on myslí, že nemají pravdu,“ dodává Láska s očekáváním, zda Okamura pozvání do jeho show přijme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Korektní dobros*ři. Jsme pro ně lůza nad hrobem. Jiný názor nesnesou, potlačují. Kdo rozděluje národ? ptá se Ivan Vyskočil. „Džamilu“ už nevydýchal

7:58 Korektní dobros*ři. Jsme pro ně lůza nad hrobem. Jiný názor nesnesou, potlačují. Kdo rozděluje národ? ptá se Ivan Vyskočil. „Džamilu“ už nevydýchal

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM „Je to ubohé Pyrrhovo vítězství,“ říká k výsledkům voleb herec Ivan…