Okamura to rozjíždí: Chválí hrdinu, mluví o korytech a slibuje výhru

06.05.2013 11:43

Senátor Tomio Okamura založil nové hnutí s názvem Úsvit přímé demokracie, s nímž chce uspět v příštích sněmovních volbách. Hnutí prosazuje změnu politického systému směrem k prezidentství a posílení osobní odpovědnosti. Na oficiálním facebookovém profilu oznámil Okamura spuštění webových stránek hnutí a vyzývá své příznivce k podpisu petice.

Okamura to rozjíždí: Chválí hrdinu, mluví o korytech a slibuje výhru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio na knize spolupracoval též s významnými japonskými kuchaři
reklama

"Právě jsme spustili nové webové stránky našeho nového hnutí Úsvit přímé demokracie, s kterým plánuji účast ve volbách do Poslanecké sněmovny příští rok," píše senátor na Facebooku a zároveň žádá své sympatizanty o přízeň. "Prosím Vás všechny o podporu, mluvte se svým okolím o potřebě změny Ústavy směrem k přímé demokracii (tzn. přímá volba a odvolatelnost politiků, plošný zákon o referendu atd.), po 20 letech všichni vidíme, že kosmetické úpravy systému již nic nepřinesou, potřebujeme zásadní změnu a tu prosazuji."

Za podpisy kuchařka

Všechny příznivce Okamura na sociální síti také vyzývá k podpisu petice, která je nutná pro formální vznik hnutí. "Milí fanoušci, souhlasíte s myšlenkou přímé demokracie? Podpořte, prosím, hnutí Úsvit přímé demokracie. Pro jeho formální vznik musíme získat 1500 písemných podpisů pod petici," vyzývá senátor své sympatizanty.

Třem občanům, kteří odevzdají arch s nejvíce podpisy, slíbil Okamura jako poděkování svou vlastní japonskou kuchařku s osobním věnováním.

K Okamurovu novému hnutí se rozhodl přejít i poslanec TOP 09 Aleš Roztočil. "Jsem rád, že mohu ve svém novém hnutí Úsvit přímé demokracie spolupracovat s lidmi jako prof. MUDr. Aleš Roztočil, CSc. - primář gynekologicko-porodnické kliniky v jihlavské nemocnici. To jsou přesně ty osobnosti, které se nebojí o svoje politické koryto, jelikož se mimo politiku ve své profesi dokázaly za svůj život propracovat na absolutní špičku," píše Okamura na svém profilu.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…