Okamura vytáhl v přímém přenosu na Babiše: Nová imigrační centra, miliony neziskovkám. A EU prý překonala bolševiky

12.08.2020 17:17

Předseda SPD Tomio Okamura se v živém vysílání pustil do Andreje Babiše. Jeho vláda totiž prý vyhlásila soutěž pro neziskové organizace na vybudování čtyř nových imigračních center. „Vždyť přece prioritou musí být čeští občané, práce pro naše lidi. Jestli tady hrozí problém, sociálně patologické jevy, jak se tady přímo píše v tom projektu, jak ho popisuje Ministerstvo vnitra, za těch 95 milionů korun, tak proč tady držíme lidi, u kterých hrozí negativně patologické jevy? Notabene když nemají práci?“ rozohnil se Okamura. Došlo i na směrnici Evropské unie o změně rodičovské dovolené: „Tak daleko nešli ani bolševici,“ komentoval to místopředseda Poslanecké sněmovny.

Okamura vytáhl v přímém přenosu na Babiše: Nová imigrační centra, miliony neziskovkám. A EU prý překonala bolševiky
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura
reklama

Tomio Okamura se v živém vysílání opřel do současné vlády, jelikož prý chce budovat čtyři nová imigrační centra v České republice. „Právě proto, že tady jsou ti migranti, o kterých říkají, že je nepřijímají, ale opak je pravdou,“ řekl Okamura. Ministerstvo vnitra dle Okamury před sedmi dny 5. srpna vyhlásilo výzvu, aby se tam hlásily neziskové organizace, aby za 95 milionů korun z veřejného rozpočtu postavilo čtyři tato centra. „Jedno v Praze, druhé v Jihomoravském kraji, třetí v Královéhradeckém kraji a to čtvrté v Ústeckém kraji,“ vyjmenoval Okamura. Neziskové organizace mají dle Okamury čas na připojení do soutěže do 15. září.

Anketa

Podporujete záměr EU, aby muž musel být dva měsíce povinně na rodičovské dovolené (Jinak by se zkrátila doba čerpání) ?

hlasovalo: 9638 lidí

„Určitě to nezužujme na ministra Hamáčka. Je to za souhlasu celé vlády, to znamená hnutí ANO Andreje Babiše i KSČM, která vládu podporuje,“ poukázal. „Ta částka je opravdu obrovská a já si myslím, že je skandální, že v současné době, kdy lidé přicházej í o práci, mají propady příjmů, další a další lidé se ocitají v exekucích, tak vláda vyčlení 95 milionů korun na provoz těchto migračních center,“ odpřednášel Okamura. K tomu ještě dodal, že jde o výzvu pouze do roku 2022, tedy výzva platí na dva roky.

Okamura pokračoval dále. Hlavním cílem těchto migračních center jsou dle něj státní příslušníci třetích zemí. „Abych například vyvedl z omylu například pana ministra Hamáčka, který vám bude lhát na základě tohoto mého videa, bude říkat, že je to i pro občany Evropské unie. Ano, tam je, že to je i pro občany Evropské unie, ale je tam daný ten poměr, že pro ty je to jenom, aby tam byla ta vějička, jenom pro malinko. Drtivá většina, a je to přímo podmínka, je právě pro ty migranty z těch třetích zemí, to znamená, kteří jsou ze států mimo Evropskou unii. To jsou ti afričtí a arabští migranti a další! Proč se to tedy dělá, když nám tady celou dobu Andrej Babiš a ČSSD ještě v koalici s KSČM tvrdí, že tu přece žádní migranti nejsou, že žádné nepřijímají?“ tázal se Tomio Okamura. Prý se potvrzuje to, na co Okamura stále poukazuje, že tu migranti dle něj jsou a navíc to bude stát dalších 95 milionů korun.

Fotogalerie: - Odpůrci LGBT u Pirátů

Piráti na Palackého náměstí v Praze představili sv...
Piráti na Palackého náměstí v Praze představili sv...
Piráti na Palackého náměstí v Praze představili sv...
Piráti na Palackého náměstí v Praze představili sv...
Piráti na Palackého náměstí v Praze představili sv...
Piráti na Palackého náměstí v Praze představili sv...

Okamura dále s úsměvem poukázal na to, že kvůli rozpočtovým problémům to nemůže být celé hrazené ze státního rozpočtu, a tak se na tom bude částečně podílet prý i Evropská unie.

„Je to o to závaznější, že právě Andrej Babiš předvedl, jak víte, minulý měsíc, v podstatě přinutil nás, Českou republiku, že budeme ručit za společné dluhopisy Evropské unie, z kterých půjde téměř polovina peněz z těch dluhopisů Itálii a Španělsku, kterým nikdo nechtěl půjčit,“ vysvětlil předseda SPD. Babiš dle něj říkal, že i nám půjdou peníze. „No jasně, dostaneme nějaké drobné, samozřejmě my bychom je dostali i tak, kdybychom si půjčili sami jako Česká republika a za mnohem lepších podmínek, vůbec bychom nemuseli ručit celé Evropské unii za úvěr – ale aspoň vidíte, kam ty peníze pak jdou, jdou například na podporu migrace v České republice,“ dodal Okamura.

Anketa

Chtěli byste na území ČR nastálo vojáky USA, jak si přeje Alexandr Vondra?

6%
94%
hlasovalo: 23361 lidí

Priorita programu je prý směřována na státní příslušníky třetích zemí v České republice, kteří tu jsou či budou, aby kvůli blížící se ekonomické krizi nezpůsobovali problémy.

„Tak jim prostě nasypeme peníze, aby nezlobili, aby nepáchali kriminalitu a aby tady žili spořádaně. Ale já tomu vůbec nerozumím, vždyť snad tady je krize, práce není, respektive čím dál míň práce mají i čeští občané, zvýšila se nezaměstnanost, spousta lidí přišla o práci, tak proč jim vláda ANO, ČSSD a KSČM, proč jim Andrej Babiš neukončí to povolení k pobytu? Vždyť přece prioritou musí být čeští občané, práce pro naše lidi. Jestli tady hrozí problém, sociálně patologické jevy, jak se tady přímo píše v tom projektu, jak ho popisuje Ministerstvo vnitra, za těch 95 milionů korun, tak proč tady držíme lidi, u kterých hrozí negativně patologické jevy? Notabene, když nemají práci? Takže my jako hnutí SPD říkáme jasně, že je přeci důležité... a vláda by měla ukončit povolení k pobytu těmto lidem a navrátit je do jejich původních zemí. Takže my jim budeme ještě platit za to, aby se tu chovali slušně? To je politika Andreje Babiše, hnutí ANO, ČSSD a KSČM? To je opravdu neuvěřitelné! Neuvěřitelné, co tady ta vláda převádí,“ rozhněval se Tomio Okamura.

Došlo i na druhou aktualitu. „Evropská unie chystá směrnici, která nařídí, aby se po určitou dobu v péči o malé dítě vystřídali oba rodiče. Mužům to prý zajistí, aby se více sblížili s dítětem. Pokud by muž odmítl, stanovená doba se odečte z celkové doby pro mateřskou,“ sdělil Okamura.

O směrnici jsme psali včera. Evropská unie schválila směrnici, která se týká rodičovské a otcovské dovolené. „Členské státy zajistí, aby dva měsíce rodičovské dovolené nebylo možno přenést,“ píše se v přijaté směrnici, pro kterou Česká republika hlasovala. Důvodem je údajně to, že otcové práva na rodičovskou dovolenou nevyužívají a přenášejí ji na matky. Změna by prý měla pomoct matkám vrátit se zpátky na trh práce. Nemění se však pouze podmínky rodičovské dovolené.

Dle Okamury jde o bezprecedentní zásah do soukromí lidí a do tak intimní záležitosti, jakou je výchova dětí. „Tak daleko nešli ani bolševici,“ myslí si předseda SPD. Návrh je dle něj nutné odmítnout.

„To, že nám Evropská unie chce natvrdo diktovat, kdo koho a jak a kdo má vychovávat naše vlastní děti a podmiňovat tím výplatu mateřské, tak to už si myslím, že už je totálně za hranou a jestli už toto mnohým občanům nevadí, třeba to, že nám tady zřizují ta migrační centra nově z třetích zemí, a to, že nám chtějí mluvit už i do výchovy dětí... A sami víte, že ministryně Maláčová z ČSSD už chystá také to, že v jeslích... chystají příručku pro jesle, která má být genderově vyvážená. To znamená, aby si chlapci hráli s panenkami, a naopak. Já si myslím, že už je to úplně ulítlé  – a opět je to z Evropské unie,“ upozornil Okamura.

Fotogalerie: - Prague Pride na vodě

Pochod Prague pride 2020 byl zrušen díky pandemii ...
Pochod Prague pride 2020 byl zrušen díky pandemii ...
Pochod Prague pride 2020 byl zrušen díky pandemii ...
Pochod Prague pride 2020 byl zrušen díky pandemii ...
Pochod Prague pride 2020 byl zrušen díky pandemii ...
Pochod Prague pride 2020 byl zrušen díky pandemii ...

Na webu Euractiv.cz vyšel článek, jenž uvedl na pravou míru informaci, kterou přinesl Radiožurnál ohledně případného zkrácení rodičovského příspěvku. Radiožurnál se ve svém článku prý snažil čtenářům a posluchačům přiblížit směrnici Evropské unie. „Směrnice se týká mimo jiné rodičovské dovolené. Státy by podle ní měly zajistit, že matka i otec dítěte budou moci čerpat alespoň čtyři měsíce rodičovské dovolené, z toho dva měsíce nebude možné přenést z jednoho rodiče na druhého,“ informoval Euractiv. Právě nepřenositelnost prý vyvolala debatu o tom, zda budou muset otcové na dva měsíce k dětem, či nikoliv, a zda rodina nepřijde o dva měsíce dovolené, pokud otec svůj podíl nevyčerpá.

Směrnice Evropské unie však prý dle Euractivu toto nepřikazuje. „Směrnice pouze říká, že oba dva rodiče mají právo na alespoň čtyřměsíční rodičovskou dovolenou. Pokud jeden z nich na rodičovskou nechce, může svůj ‚podíl‘ převést na druhého rodiče. Dva měsíce si ale musí ponechat a převést je nemůže – zda je využije, či nikoli, už je zcela na něm,“ psal server. Směrnice prý ani nekrátí rodičovskou dovolenou, pouze prý stanovuje minimální délku, na kterou mají rodiče nárok.

Celé vyjádření Euractivu ZDE

„Otcové mohou podle českých zákonů rodičovskou dovolenou čerpat stejně ta, jako matky. I oni mohou požádat zaměstnavatele o to, aby zůstali se svým dítětem doma do tří let věku dítěte. K žádnému „přenášení měsíců“ z jednoho rodiče na druhého v ČR nedochází. Dovolenou si dokonce mohou vzít oba dva zároveň – rodičovský příspěvek od státu ale získá pouze jeden, což stanovuje český zákon, který určuje výši i způsob výplaty rodičovského příspěvku. Je tedy logické, že jeden rodič zůstává doma s dítětem na rodičovské dovolené a pobírá příspěvek, zatímco druhý rodič chodí běžně do práce,“ psal dále.

Směrnice prý pouze nabádá členské státy, aby vytvořily takové podmínky, které budou motivovat otce k využití rodičovské dovolené, tedy aby se s matkami v péči střídali.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

21:38 Rakovina společnosti. Dobrovolnice o tom, když necháme někoho padnout na naprosté dno

ROZHOVOR „Rok se díváme na šťourání lidem v nose a píchání injekcí, pokud možno v největším detailu,…