Okamura vyzval Bohuslava Sobotku k rezignaci

29.04.2014 12:52

Předseda hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura zostra vystoupil na tiskové konferenci, na které vyzval k rezignaci premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) kvůli kauze OKD. Podle Okamury v čele české vlády stojí člověk, který fakticky okradl svou zemi - a to nelze trpět. Prý je to natolik do nebe volající, že si to žádá i pád vlády. A navíc na to existují odborné posudky.

Okamura vyzval Bohuslava Sobotku k rezignaci
Foto: repro YouTube.com
Popisek: Roman Janoušek
reklama

„Ve světle veřejně dostupných informací ke kauze OKD jsme se rozhodli vyzvat premiéra Bohuslava Sobotku k rezignaci na post předsedy české vlády," zahájil své vystoupení na tiskové konferenci Okamura. Připomněl, že Sobotku a Stanislava Grosse pojí pochybnosti o pořízení jejich bytů z poslaneckých náhrad. Mnohem důležitější však je, že v pozici ministra financí Bohuslav Sobotka posvětil co nejméně výhodný prodej pro stát a naopak co nejvýhodnější pro pana Bakalu. Česká republika tím utrpěla škodu v řádu desítek miliard. „Takové chování nelze trpět,“ zdůraznil Okamura s tím, že je připraven i na pád vlády.

„Bohuslav Sobotka rozhodně není člověk, jenž by měl stát v čele země, kterou se pokusil okrást,“ zdůraznil Okamura.

Teď se ukáže

Následně prozradil, že se budou v Poslanecké sněmovně projednávat dva návrhy z dílny hnutí Úsvit přímé demokracie. První se týká povinnosti zástupců státu spravovat zodpovědně svěřený majetek. Proti tomuto návrhu se postavila i ČSSD, což je podle Okamury příznačné. Pokud by totiž tento zákon již dnes platil, nemuselo dojít ani ke kauze OKD.

Druhý zákon, který se bude projednávat, se týká exekucí a „podnikání s dluhy“. Tomu je podle Okamurovi třeba zabránit a to ustavením tzv. teritoriality exekutorů, které má v prohlášení i vláda. „Na tomto zákoně se ukáže, jestli to vláda myslí vážně s pomocí lidem, nebo jen politikaří,“ uvedl předseda hnutí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zánět srdečního svalu. Vzácně! Připojené varování k vakcíně vyrobené v USA. Máme jasné slovo špičkového odborníka

19:10 Zánět srdečního svalu. Vzácně! Připojené varování k vakcíně vyrobené v USA. Máme jasné slovo špičkového odborníka

Indická mutace Delta děsí Evropu, v Moskvě napadá i naočkované a podle posledních výzkumů pronikla u…