"Ústavní žaloba má smysl v mnoha ohledech - je varováním nejen pro Václava Klause, ale i pro jeho nástupce, že jejich konání má a musí mít nějaké hranice a že musí svou funkci vykonávat odpovědně," napsal senátor v prohlášení pro ČTK. Internetovou výzvu, aby senátoři podali na dosluhujícího prezidenta Václava Klause žalobu pro velezradu, už podepsalo více než 70.000 lidí.
Prezident by mě být postižitelný
Podle české Ústavy může být prezident pro velezradu stíhán, a to před Ústavním soudem na základě žaloby Senátu. Jeho jednací řád stanoví, že ústavní žalobu musí podpořit třetina členů horní komory parlamentu. Trestem může být ztráta prezidentského úřadu a způsobilosti jej znovu nabýt.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh