Okamura zve Le Penovou a další. Ivan Bartoš: Braňme se jim! První krok je jednoduchej a může ho udělat každej...

14.12.2017 10:47

Šéf Pirátů Ivan Bartoš se na svém facebookovém profilu rozepsal o víkendové konferenci Evropské národní fronty. Podle Bartoše jde o nepříjemnost.

Okamura zve Le Penovou a další. Ivan Bartoš: Braňme se jim! První krok je jednoduchej a může ho udělat každej...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Bartoš
reklama

Mezi hosty jsou podle Bartoše třeba Marine Le Pen z Národní fronty Francie. „To je strana, co se až ve snaze získat moderní image na oko zbavila antisemitské rétoriky. Dalším ‚výtečníkem‘, který tu bude, je například Geert Wilders, nizozemský politik odsouzený za rasistické výroky. No a pak Tomio Okamura, toho asi nemá cenu představovat. Ten je náš,“ podotokl smutně Bartoš. 

„V demokratické společnosti máme svobodu slova a já jsem rád, že jmenovaní mohou svými výroky i činy ukázat, co jsou zač. Stejné právo mohu využít i já a říct, že právě tito politici pomáhají rozdmýchávat ve společnosti nenávist. Svoji politiku postavili na tom, že živí v lidech strach a na něm pak staví svůj úspěch. Jejich rétorika nepřináší žádná řešení. Je to politický marketing ve své nejhnusnější podobě. Vytváří poptávku. Poptávku šířením strachu a nenávisti,“ zmínil Bartoš se slovy, že odpovědí a jejich nabídkou je pak hledání viníka za existenční problémy těch nejmenších. 

„To už tu v historii bylo a víme, jak to skončilo. Never more. Řada lidí, kteří je následně podporují, za to primárně nemůže. To je třeba si uvědomit. Mnoho z nás také neví, proč si myslíme, že nejlepší voda bude asi Evian, mýdlo Dove, protože má v sobě nějakou věc, která je prostě asi nějak dobrá a že každá kopírka bude asi Xerox. Jenže tenhle marketing věcí nestojí lidi životy. Ohýbá naše nakupovací zvyky, ale nepotírá základní prvky humanismu v nás,“ řekl dále Bartoš. 

Politika tohoto typu podle jeho slov končí konkrétními násilnými činy proti cizincům – a těch bylo v posledních měsících i v České republice až příliš. „Neměli bychom se tvářit, že je to normální situace. Nedávno jsem v souvislosti s rasistickým útokem v tramvaji či s nenávistnou reakcí na fotku dětí v české škole reagoval výzvou. Ta stále platí,“ uzavřel Bartoš s výzvou, že je třeba měnit společnost. Každý může, jak tvrdí šéf Pirátů, udělat první krok. 

Proti konferenci pak svolal demonstraci občanský aktivista Jan Cemper. Uskuteční se u stanice metra Roztyly v Praze v sobotu ve 14 hodin. Více se můžete dočíst ZDE.

Celý příspěvek Ivana Bartoše: 

Děje se nám v ČR taková nepříjemnost. O víkendu se v Praze totiž uskuteční konference Evropské národní fronty. Mezi hosty jsou třeba Marine Le Pen z Národní fronty Francie. To je strana, co se až ve snaze získat moderní image na oko zbavila antisemitské rétoriky. Dalším “výtečníkem”, který tu bude je například Geert Wilders, nizozemský politik odsouzený za rasistické výroky. No a pak Tomio Okamura, toho asi nemá cenu představovat. Ten je náš:-( V demokratické společnosti máme svobodu slova a já jsem rád, že jmenovaní mohou svými výroky i činy ukázat, co jsou zač. Stejné právo mohu využít i já a říct, že právě tito politici pomáhají rozdmýchávat ve společnosti nenávist. Svoji politiku postavili na tom, že živí v lidech strach a na něm pak staví svůj úspěch. Jejich rétorika nepřináší žádná řešení. Je to politický marketing ve své nejhnusnější podobě. Vytváří poptávku. Poptávku šířením strachu a nenávisti. Odpovědí a jejich nabídkou je pak hledání viníka za existenční problémy těch nejmenších. To už tu v historii bylo a víme, jak to skončilo. Never more. Řada lidí, kteří je následně podporují, za to primárně nemůže. To je třeba si uvědomit. Mnoho z nás také neví, proč si myslíme, že nejlepší voda bude asi Evian, mýdlo Dove, protože má v sobě nějakou věc, která je prostě asi nějak dobrá a že každá kopírka bude asi Xerox. Jenže tenhle marketing věcí nestojí lidi životy. Ohýbá naše nakupovací zvyky, ale nepotírá základní prvky humanismu v nás. “Politika” tohoto typu pak končí konkrétními násilnými činy proti cizincům a těch bylo v posledních měsících i v České republice až příliš. Neměli bychom se tvářit, že je to normální situace. Nedávno jsem v souvislosti s rasistickým útokem v tramvaji či nenávistnou reakcí na fotku dětí v české škole reagoval výzvou. Ta stále platí. “Rasismus a jeho libovolné projevy by v naší společnosti neměly nacházet zastání a přesto se to děje. Nejsou potřeba přísnější zákony. Je třeba měnit společnost, ale na to jeden nemusí být politik. První krok je jednoduchej a může ho udělat každej. Nebuď rasista! Jdi příkladem. Lead by example!" Pošli to dál. Díky. Ivan

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

22:04 Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

Politická strana Svobodní spílá vládě za přijímání drastických opatření a podporuje demonstranty z n…