Okamurovo vysílání pro zvláštní školy a pokus o politický zvrat. Podnikatel Baránek varuje

19.05.2022 18:06

Zakladatel Soukromníků Rudolf Baránek se obává sociálních nepokojů, které by mohl rozdmýchávat očekávaný kandidát na prezidenta Andrej Babiš s heslem „Za Babiše bylo líp“. Stejně by podle Baránka mohli plnit náměstí rozhněvanými lidmi odborář Josef Středula nebo hlavní opoziční řečník Tomio Okamura. „Pokus o politický zvrat v České republice určitě přijde!!! Budeme připraveni, tak abychom přispěli k tomu, že se nepodaří,“ říká Baránek.

Okamurovo vysílání pro zvláštní školy a pokus o politický zvrat. Podnikatel Baránek varuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rudolf Baránek, zakladatel SsČR

Baránek si všímá, jak kvůli inflaci a rostoucím cenám stoupá nespokojenost občanů s vládou, která je u moci sotva půl roku, ale schytává od opozice jeden políček za druhým. „Za Babiše bylo líp. Ten z vás, kdo se autem pohybuje po republice, výše uvedené heslo vidí na stovkách billboardů kolem silnic. Je nutné si přiznat, že lidé, kteří Babišovi dělají PR, jsou dobří a přesně vědí, kdy a co napsat,“ píše Baránek ve svém komentáři a vyjmenovává aktuální palčivé problémy naší země.

„Českou republikou cloumá inflace a do toho válka na Ukrajině. A to vše po dvouleté krizi způsobené covidem. Prudce se zvedají ceny čehokoliv, na co se podíváte, výrazným způsobem jsou narušeny tzv. dodavatelsko-odběratelské vztahy mezi firmami. A to přesto, že se jedná o vztahy dlouholeté. Firmám začínají chybět suroviny a komponenty z dovozu. A do toho všeho závažná hrozba, že bude nedostatek ropy a plynu. V tak obtížné hospodářské a politické situaci svět nebyl od druhé světové války,“ tvrdí Baránek s tím, že právě v takové době je klíčové, kdo stojí v čele jednotlivých států.

A právě v čele České republiky podle Baránka naštěstí stojí současná středopravá pětikoalice. „Rozhodly hlasy voličů, kteří už měli plné zuby móresů slovenského politického žongléra s temnou minulostí i přítomností. Volby 2021 nerozhodly nové hlasy od středu doprava!!! Volby rozhodly hlasy lidí, kteří už měli Babiše plné zuby. Žádná voličská jistota!!!“ tvrdí Baránek, že klíčem k úspěchu byla právě nechuť českých občanů volit Babiše.

Babiš měl podle Baránka vlastně obrovské štěstí, že volby prohrál, protože se nemusí potýkat se současnými problémy a místo toho je může využít ke kritice vlády Petra Fialy. „Je nutné si uvědomit, že v momentě voleb končil covid, inflace byla oproti dnešku velmi nízká. V prosinci 2021 podle Eurostatu 5,4 %, podle Českého statistického úřadu 6,6 %. V rámci EU to bylo 14. místo, tedy v polovině. Inflace za celý rok 2021 byla v České republice 3,8 %. A nikoho ani ve snu nenapadlo, že Putin rozpoutá tak bestiální válku s nedozírnými následky. Babiš tím, že prohrál volby a musel předat vedení republiky, měl opět obrovské štěstí,“ píše Baránek.

Po Babišovi totiž podle něj zůstala obrovská díra ve státním rozpočtu, a i proto se nyní čím dál více rodin ocitá v existenčních problémech. Baránek ovšem kritizuje i Fialovu vládu, která podle něj situaci mírně nezvládá, a nahrává tak Babišovi na smeč. „Vláda Petra Fialy přestává stačit tempu narůstajících nesmírně závažných problémů. Jejich opatření, která jsou postavena na složitých žádostech o ‚podporu‘, budí dojem, že se jedná o záměr, aby se vyčerpalo co nejméně peněz. Mám sílící obavu, že vláda špatně odhadla situaci. Toho samozřejmě naplno využívá Babišovo ANO. Jsou secvičení jak na spartakiádu. Schillerová, Vildumetzová, Havlíček, Vondráček, Dostálová, Nacher a další na všechno reagují v dlouhých parlamentních vystoupeních. Vše v rámci hesla ‚Za nás bylo líp‘ a říkali jsme vám, jak to dopadne!!!“ štve Baránka, že hnutí ANO nepřipouští žádné vlastní chyby, které k současné situaci vedly.

„A to nemluvím o Okamurovi, tomu říkám vysílání pro zvláštní školy. Nebetyčná primitivní drzost ale samurajovi rozhodně nechybí,“ dodává Baránek, že se vláda musí potýkat i s kritikou šéfa SPD. Podle Baránka tak reálně hrozí sociální nepokoje.

Ty by mohl kromě Babiše a Okamury rozdmýchávat také kandidát na prezidenta, šéf odborů Josef Středula. „Ví se, že je tlačen uvnitř odborů k zahájení masových demonstrací. Pokud začne plnit náměstí, bude mít velmi levnou prezidentskou kampaň. A on umí naplnit náměstí,“ varuje Baránek s tím, že k demonstracím by se mohli přidat také zemědělci.

„Ministra zemědělství vydírají čím dál tím více představitelé zemědělských oligarchů ze Zemědělského svazu ČR a Agrární komory. Před pár dny jsem poslouchal na Radiožurnálu rozhovor s předsedou Zemědělského svazu ČR Martinem Pýchou. Kromě toho, že třicet minut nechutně posmrkával, tak jenom vyhrožoval, že vyjedou traktory, ucpou silnice, přestanou chovat vepřové a další komodity, pokud ministr nezmění rozhodnutí o větší podpoře malých a středních sedláků a farmářů, jak to stojí v programovém prohlášení Fialovy vlády. A dodal, že i z těchto důvodů hrozí další prudké zdražování zemědělských produktů,“ píše Baránek, že vydírací potenciál zemědělců je obrovský.

Baránek i celá Strana soukromníků prý stojí za současným kabinetem Petra Fialy a podpoří jej i v případě masových protestů. „Strana soukromníků České republiky oceňuje a podporuje zahraniční politiku vlády České republiky. Vystupování našich představitelů navenek je opět důstojné a uznávané. Chystáme materiály ohledně drobných, malých a středních soukromníků a sedláků na jednání s předsedou vlády a dalšími ministry. Ohrožení OSVČ, živností, farem, malých a středních firem je obrovské. Také se poctivě připravujeme na podzimní komunální a senátní volby. Pokus o politický zvrat v České republice určitě přijde!!! Budeme připraveni, tak abychom přispěli k tomu, že se nepodaří,“ tvrdí Baránek s tím, že v době možné parlamentní krize se prudce zvyšuje důležitost prezidenta republiky, a i proto bude jeho volba nesmírně důležitá.  

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Snažíte se jako ministryně zprostředkovat mír nebo to považujete za nereálné?

Paní ministryně, snažíte se nebo budete se snažit mezi Ruskem a Ukrajinou iniciovat mírová jednání? Přijde mi, že tu probíhá jen válka ve zbrojení, což se obávám, že nemůže skončit dobře. Co když Putin fakt použije jaderné zbraně? Vždyť on už několikrát ukázal, že je šílenec!

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

20:14 Babiš právě vytáhl věc proti ČT. Zavřít Hamplovou, padlo. A velký strach

Po porážce ANO v senátních volbách se ozývá lídr hnutí Andrej Babiš. Obytňák, se kterým objížděl Čes…