Okamurovo vysílání pro zvláštní školy a pokus o politický zvrat. Podnikatel Baránek varuje

19.05.2022 18:06 | Zprávy

Zakladatel Soukromníků Rudolf Baránek se obává sociálních nepokojů, které by mohl rozdmýchávat očekávaný kandidát na prezidenta Andrej Babiš s heslem „Za Babiše bylo líp“. Stejně by podle Baránka mohli plnit náměstí rozhněvanými lidmi odborář Josef Středula nebo hlavní opoziční řečník Tomio Okamura. „Pokus o politický zvrat v České republice určitě přijde!!! Budeme připraveni, tak abychom přispěli k tomu, že se nepodaří,“ říká Baránek.

Okamurovo vysílání pro zvláštní školy a pokus o politický zvrat. Podnikatel Baránek varuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Rudolf Baránek, zakladatel SsČR

Baránek si všímá, jak kvůli inflaci a rostoucím cenám stoupá nespokojenost občanů s vládou, která je u moci sotva půl roku, ale schytává od opozice jeden políček za druhým. „Za Babiše bylo líp. Ten z vás, kdo se autem pohybuje po republice, výše uvedené heslo vidí na stovkách billboardů kolem silnic. Je nutné si přiznat, že lidé, kteří Babišovi dělají PR, jsou dobří a přesně vědí, kdy a co napsat,“ píše Baránek ve svém komentáři a vyjmenovává aktuální palčivé problémy naší země.

„Českou republikou cloumá inflace a do toho válka na Ukrajině. A to vše po dvouleté krizi způsobené covidem. Prudce se zvedají ceny čehokoliv, na co se podíváte, výrazným způsobem jsou narušeny tzv. dodavatelsko-odběratelské vztahy mezi firmami. A to přesto, že se jedná o vztahy dlouholeté. Firmám začínají chybět suroviny a komponenty z dovozu. A do toho všeho závažná hrozba, že bude nedostatek ropy a plynu. V tak obtížné hospodářské a politické situaci svět nebyl od druhé světové války,“ tvrdí Baránek s tím, že právě v takové době je klíčové, kdo stojí v čele jednotlivých států.

A právě v čele České republiky podle Baránka naštěstí stojí současná středopravá pětikoalice. „Rozhodly hlasy voličů, kteří už měli plné zuby móresů slovenského politického žongléra s temnou minulostí i přítomností. Volby 2021 nerozhodly nové hlasy od středu doprava!!! Volby rozhodly hlasy lidí, kteří už měli Babiše plné zuby. Žádná voličská jistota!!!“ tvrdí Baránek, že klíčem k úspěchu byla právě nechuť českých občanů volit Babiše.

Babiš měl podle Baránka vlastně obrovské štěstí, že volby prohrál, protože se nemusí potýkat se současnými problémy a místo toho je může využít ke kritice vlády Petra Fialy. „Je nutné si uvědomit, že v momentě voleb končil covid, inflace byla oproti dnešku velmi nízká. V prosinci 2021 podle Eurostatu 5,4 %, podle Českého statistického úřadu 6,6 %. V rámci EU to bylo 14. místo, tedy v polovině. Inflace za celý rok 2021 byla v České republice 3,8 %. A nikoho ani ve snu nenapadlo, že Putin rozpoutá tak bestiální válku s nedozírnými následky. Babiš tím, že prohrál volby a musel předat vedení republiky, měl opět obrovské štěstí,“ píše Baránek.

Po Babišovi totiž podle něj zůstala obrovská díra ve státním rozpočtu, a i proto se nyní čím dál více rodin ocitá v existenčních problémech. Baránek ovšem kritizuje i Fialovu vládu, která podle něj situaci mírně nezvládá, a nahrává tak Babišovi na smeč. „Vláda Petra Fialy přestává stačit tempu narůstajících nesmírně závažných problémů. Jejich opatření, která jsou postavena na složitých žádostech o ‚podporu‘, budí dojem, že se jedná o záměr, aby se vyčerpalo co nejméně peněz. Mám sílící obavu, že vláda špatně odhadla situaci. Toho samozřejmě naplno využívá Babišovo ANO. Jsou secvičení jak na spartakiádu. Schillerová, Vildumetzová, Havlíček, Vondráček, Dostálová, Nacher a další na všechno reagují v dlouhých parlamentních vystoupeních. Vše v rámci hesla ‚Za nás bylo líp‘ a říkali jsme vám, jak to dopadne!!!“ štve Baránka, že hnutí ANO nepřipouští žádné vlastní chyby, které k současné situaci vedly.

„A to nemluvím o Okamurovi, tomu říkám vysílání pro zvláštní školy. Nebetyčná primitivní drzost ale samurajovi rozhodně nechybí,“ dodává Baránek, že se vláda musí potýkat i s kritikou šéfa SPD. Podle Baránka tak reálně hrozí sociální nepokoje.

Ty by mohl kromě Babiše a Okamury rozdmýchávat také kandidát na prezidenta, šéf odborů Josef Středula. „Ví se, že je tlačen uvnitř odborů k zahájení masových demonstrací. Pokud začne plnit náměstí, bude mít velmi levnou prezidentskou kampaň. A on umí naplnit náměstí,“ varuje Baránek s tím, že k demonstracím by se mohli přidat také zemědělci.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jma

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Nina Nováková byl položen dotaz

Prosím o vysvětlení

Četl jsem tento (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Novakova-KDU-CSL-Plevel-v-ceskem-pravnim-radu-aneb-Lex-Schwarzenberg-757872) článek na PL a vůbec nechápu, o čem je řeč? Hned v prvním odstavci se píše o nějakých normách z dob socialismu, které stále platí a kvůli kterým z n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

19:08 Obama „srazil“ Harrisovou. Co se dělo pár hodin před koncem Bidena? Zveřejněno

V neděli oznámil prezident USA Joe Biden, že nebude obhajovat prezidentský post a místo sebe do Ovál…