Okamurův poslanec vystoupil proti Štětinovi z TOP 09: Byl to oddaný přítel SSSR

17.09.2014 11:49

Poslanec za hnutí Úsvit Milan Šarapatka se ostře vymezil proti výroku europoslance Jaromíra Štětiny o tom, že za odložením platnosti asociační dohody mezi EU a Ukrajinou stojí Moskva tlačící na Kyjev. Podle Šarapatky protiruská paranoia někdejšího oddaného přívržence SSSR překročila všechny meze racionality a soudnosti. Štětinův výrok je prý totální nesmysl.

Okamurův poslanec vystoupil proti Štětinovi z TOP 09: Byl to oddaný přítel SSSR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec Milan Šarapatka

Šarapatka ve svém článku publikovaném na serveru ParlamentníListy.cz prezentuje europoslance za TOP 09 Jaromíra Štětinu jako obhájce kyjevského Majdanu, který si myslí, že by se Ukrajina měla začít integrovat do evropských struktur co nejdříve, a který odklad platnosti asociační dohody mezi EU a Ukrajinou označuje za chybu.  

„Z geopolitického a strategického hlediska se však jedná o další vítězství ruské politiky, která dělá všechno pro to, aby asociační dohoda mezi EU a Ukrajinou nevstoupila v platnost, nebo aby byl její vstup v platnost co nejkomplikovanější. Jedná se o další důkaz toho, že Rusko neustává v tlaku na Ukrajinu a v jejím zastrašování, například v podobě hrozby zavedením nových celních bariér,“ uvedl Štětina

Předložené zdůvodnění odkladu platnosti asociační dohody k 1. 1. 2016 považuje Šarapatka za totální nesmysl. „Protiruská paranoia europoslance Štětiny (někdejšího oddaného přítele SSSR a organizátora výprav do různých končin Sovětského svazu) již zřejmě zcela pozbyla racionality a soudnosti,“ myslí si.

„Pane Štětino, pokud by ruská vláda skutečně měla na Ukrajinu tak silné páky, jaké se rodí ve vaší mysli, poskakoval by dnes Kyjev jako poslušný psík a na Donbasu by nemuseli umírat lidé v krvavé řeži!“ vzkázal europoslanci.

Celý komentář poslance Šarapatky k přečtení ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: luš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

18:28 „Důchodci jsou vysmátí!“ nadával občan ministryni Schillerové. Ta si ho podala

Z PROFILŮ Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) odpovídala čtenářům serveru ParlamentníListy…