Okrást ve zkráceném jednání tři miliony důchodců? To ne! Okamura řádil ve Sněmovně

02.03.2023 20:52 | On-line

„Vy to děláte naschvál těm důchodcům!“ zaznělo ve Sněmovně z úst Tomia Okamury (SPD). Vyjadřoval se k hlasování o zkrácení jednání ohledně snížení valorizace důchodů. Je potřeba vše projednat ve výborech, říká. Se svým hnutím SPD hodlá tento zákon odmítnout, budou hlasovat proti.

Okrást ve zkráceném jednání tři miliony důchodců? To ne! Okamura řádil ve Sněmovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura

Tomio Okamura považuje zkrácení jednání o snížení valorizace důchodů za neakceptovatelné. „Těch dopadů, které to způsobí, je tolik, že prostě nelze, aby se to projednávalo ve zkráceném jednání,“ říká. Se svou stranou SPD je pro zamítnutí. Trvá na tom, že pokud má být návrh schválen, musí být nejprve řádně projednán ve výborech. „Problematika důchodů je velmi široká a závažná a má velké sociální dopady,“ z tohoto důvodu uvádí, že je třeba ji pečlivě projednat a rozhodně ne ve zkráceném jednání.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

„Takže znova říkám, vy chcete ve zkráceném jednání, už, už, už aby to bylo, okrást tři miliony důchodců o peníze, a já říkám, že to ve zkráceném jednání nelze,“ zlobí se. Věc konzultoval podle svých slov i s právníky, podle kterých neexistují pro zkrácení jednání podmínky. Dopady schválení návrhu na snížení valorizace budou velké, Okamura připomíná i vysokou inflaci, která je v České republice nejhorší v celé Evropě. „Na základě té aktuální inflace 17,5 % by se mělo valorizovat a vy říkáte ne. Chcete účelově ohnout zákon,“ prohlašuje a říká, že důchody a důchodovou reformu lze v současné situaci řešit i bez toho, aniž by měl být kdokoliv okraden o peníze. Premiéra Petra Fialu z důvodu vysoké inflace, kdy se navíc kvůli „jeho vládě“ zdražily potraviny, energie a další položky nutné k životu, vyzývá ke stáhnutí zákona.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luk

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Německo: Zmlátili pravičáky. ,,Úctyhodný motiv,” řekl soud. Bystroň přidal silné info

19:32 Německo: Zmlátili pravičáky. ,,Úctyhodný motiv,” řekl soud. Bystroň přidal silné info

ZE SVĚTA Německá levicová extremistka Lina E. byla odsouzena k pěti letům a třem měsícům. Obviněná b…