Olomoucký hejtman dnes prý nepřišel do práce. Včera ho šest hodin dusila policie

14.10.2015 9:05

Olomoucký hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), v jehož pracovně v úterý několik hodin zasahovali policisté kvůli údajné korupční kauze, dnes nenastoupil do práce a zrušil program. ČTK to řekla mluvčí kraje Kamila Navrátilová. Mluvčí zatím nemá informace o tom, kde hejtman je. Policie v úterý zadržela několik lidí v Praze a Olomouci. Detektivové zasahovali například na krajském ředitelství olomoucké policie a v domě bývalého ministra vnitra Ivana Langra, kterého předvedli k výslechu. Obviněn dosud nikdo nebyl, uvedl dnes olomoucký vrchní státní zástupce Ivo Ištvan.

Olomoucký hejtman dnes prý nepřišel do práce. Včera ho šest hodin dusila policie
Foto: Redakce
Popisek: Jiří Rozbořil (ČSSD)
reklama

„Pan hejtman dnes v práci není a byl zrušen jeho program. O pohybu hejtmana zatím nemám informace. Uvidíme zítra,“ řekla Navrátilová, podle níž policisté v úterý zasahovali na hejtmanství dlouho do večera. „Nevím o tom, že by něco (z kanceláře hejtmana) vynášeli,“ dodala. Podle ní dnes policisté na hejtmanství nejsou. „Policie zakázala probíhající události komentovat. Zda padlo nějaké obvinění, to nevím,“ dodala.

Hejtmana Rozbořila dnes zastupuje jeho první náměstek Michael Fischer (ČSSD). O případné rezignaci Rozbořila se zatím na hejtmanství nemluvilo. „Určitě počkáme na to, jak to (vyšetřování) dopadne,“ řekla Navrátilová.

Langra zadrženého v souvislosti s údajnou korupční kauzou odvezli v úterý pozdě večer policisté z jeho olomouckého domu, Langra už nezadržuje. Policie nic nekomentovala, z Langrova domu odnášela pytle a papírové krabice. Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) kvůli podezření z korupce a zneužití pravomoci zasahovali v úterý také v Praze.

Zadržený náměstek prý měl vazby na Kyselého a Langra

V kauze se policie podle médií zaměřila také na jeho známého, olomouckého podnikatele Ivana Kyselého. Zadržen prý byl rovněž náměstek z olomouckého krajského ředitelství policie Karel Kadlec, vedení olomoucké policie nechtělo nic komentovat.

Právě o vazbách Kadlece na Langra a Kyselého se v minulosti spekulovalo, prověřovala je také Generální inspekce bezpečnostních sborů, případ však nakonec odložila.

Média uvedla, že policie se zajímala i o Radka Petrůje z krajského ředitelství policie v Olomouci a Tomáše Uličného z olomouckého oddělení GIBS, detektivové se prý budou zajímat i o ředitele úřadu kriminální policie Milana Pospíška a náměstka ředitele protikorupční policie Jiřího Jacha. Policejní prezident Tomáš Tuhý novinářům v úterý řekl, že zásah se týká i jednoho z krajských policejních ředitelství a celostátního útvaru spadajícího pod policejní prezidium.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To zaskočí: Nemocná Lucie Bílá, umělci a covid. Proti nim tabulka

10:57 To zaskočí: Nemocná Lucie Bílá, umělci a covid. Proti nim tabulka

Obermaierová, Panenka, Bílá, Trávníček, Čtvrtníček, Ledecký i další. Seznam herců, umělců a jiných c…