Olympijský medailista Hradilek: Zeman je odpudivý. V Riu za mnou chodili cizinci a znechuceně se ptali, jestli je tohle opravdu prezident

23.11.2016 16:31

Stříbrný medailista z olympijských her v Londýně Vavřinec Hradilek se v rozhovoru pro server Aktuálně.cz vyjádřil i k současné politické garnituře. „Zeman je nesympatický a odpudivý,“ zmínil hlavu státu Hradilek.

Olympijský medailista Hradilek: Zeman je odpudivý. V Riu za mnou chodili cizinci a znechuceně se ptali, jestli je tohle opravdu  prezident
Foto: A-Company CZ
Popisek: Z filmu Tenkrát v ráji
reklama

Jak Hradilek uvádí, sportovci by se neměli bát vystoupit se svým názorem z řady, ale oni povětšinou chtějí mít klid. „Já bych ten klid chtěl mít taky, ale lidsky mi to nedá, protože když se podívám na našeho prezidenta, tak bych se cítil blbě, kdybych se k němu nevyjádřil. Ten člověk je mi tak nesympatický a odpudivý,“ uvedl v rozhovoru. Zároveň také dodal, že politici se také vyjadřují ke sportu, tak proč by to nemělo být naopak. 

„Třeba v létě na olympiádě v Riu, kam Miloš Zeman přijel, za mnou chodili kolegové a znechuceně se mě ptali, jestli je to opravdu náš prezident. Tam mi došlo, jaký to má mezinárodní přesah. Je až ironické, že na akci, kde všichni s hrdostí reprezentují ČR, přijede takovýto reprezentant,“ dodal se slovy, že plně respektuje jeho podporovatele, ale nesouhlasí s tím, že je to náš prezident. 

Poukázal však na to, že mezi sportovci leckdy panuje strach. Jsou totiž vázáni smlouvami, které jsou často napojeny na finanční zdroje a ty mohou být navázány zase na politické subjekty. „Myslím si, že se tomu spousta sportovců snaží vyhnout, aby se nedostali do nějakého konfliktu s někým, kdo by mohl rozhodovat o penězích pro jeho sport,“ řekl s tím, že v Česku je strašně těžké uživit se sportem.

Hradilek ve svých slovech vzpomněl také na gymnastku Věru Čáslavskou, kdy setkání s ní pro něj byla vždy ohromným zážitkem. „Jenom symbolické gesto, které udělala na olympiádě v Mexiku, pro mě doživotně stačilo, abych ji obdivoval. Udělat něco podobného totiž není žádná prdel, protože na olympiádě musí jít veškerá politika stranou,“ zmínil sportovec.

Původní text ZDE.

Hradilek si v letošním roce také zahrál ve filmu Tenkrát v ráji o horolezci Josefu Smítkovi. Jedná se o příběh člověka, který bojoval proti totalitnímu režimu. „Je to obraz vzdoru, který je podle mě v naší společnosti opravdu hodnotný. Zejména pak v současné době, kdy nejenom v naší zemi, ale celosvětově panuje dost vyhraněná nálada, ve které se začaly skloňovat totalitní režimy ve všech různých směrech,“ zmínil sportovec.

A nechyběl ani v Show Jana Krause krátce před státním svátkem, kde se umělci postavili proti současné politické scéně. „Jsem hrozně rád, že jsem tam byl, a mrzí mě, že se kvůli tomu zvedla vlna neskutečně nenávistných reakcí. Je smutné, že je česká společnost tak rozhádaná,“ dodal se slovy, že mu nejvíce vadí, jak se někteří politici prezentují lživě a neupřímně. 

Závěrem pak vyjádřil svůj obdiv k prezidentu Václavu Havlovi. „Od doby, co Václav Havel umřel, jsem neslyšel projev, který by byl bez jakéhokoliv útoku a náznaku nenávisti. On dokázal o světě přemýšlet hrozně pozitivně a otevřeně. Mě bavilo ho poslouchat, z jeho proslovů si člověk mohl odnést, co chtěl, a zároveň nikomu nic nenutil a to mi přijde důležitý. Říkal věci tak, jak je cítil, ne tak, jak chtěli jiní. Což je rozdíl oproti současné politice, kde něco takového neexistuje,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jaromíru Soukupovi málem bouchla hlava z covidu. A ještě mu vynadali

10:11 Jaromíru Soukupovi málem bouchla hlava z covidu. A ještě mu vynadali

Moderátor Jaromír Soukup si myslí, že Andrej Babiš a lidi kolem něj jsou grázlové a lháři. To prý kv…